zdjecie 3868

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów - Ostrołęka 2016 [ZDJĘCIA]

Sporty walki 28 listopada 2016 Komentarzy

W niedzielę 27 listopada w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. Podczas gali w Ostrołęce zaprezentowało się kilkudziesięciu zawodników w formułach mma, K1, low kick, karate czy boks.

W niedzielę 27 listopada w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. Podczas gali w Ostrołęce zaprezentowało się kilkudziesięciu zawodników w formułach mma, K1, low kick, karate czy boks.

Podczas całkiem sprawnie zorganizowanej gali w hali przy ul. Partyzantów w Ostrołęce obejrzeliśmy 16 walk o zróżnicowanym poziomie. Były takie, w których nie brakowało emocji, ale trafił się też nokaut po pierwszym ciosie - niestety przegranym w tej walce był zawodnik Fight Academy Ostrołęka Krystian Gnatkowski, uznając wyższość Bogdana Buleckiego z Bambero Team Wyszków.Wróćmy jednak do pierwszej części zawodów. W niej pojawili się debiutanci, czyli zawodnicy o małym doświadczeniu, mogący sprawdzić się w walce z rywalem i tym samym zobaczyć na jakim poziomie obecnie się znajdują. Tu możemy być zadowoleni, bowiem obaj reprezentanci Ostrołęki spisali się na medal - zwycięstwa odnieśli Mateusz Madrak i Jarosław Wronowski z Fight Academy Ostrołęka. Poza nimi, w pierwszej części gali zwyciężali: Bartosz Różański (Arrachion Mrągowo), Marcin Smulewicz i Michał Kowalski (obaj Akademia Lwa Warszawa), Paweł Stefaniak (Arrachion Mrągowo), Mateusz Joachimiak (Gimnazjon Apin Wyszków) i Damian Bastek (Alliance Team Pisz).

"Wisienką na torcie" miała być druga część gali z udziałem dużo bardziej doświadczonych zawodników. Ta część przeprowadzona została dość szybko, a wszystko przez to, że wiele walk kończyło się przed czasem. Oprócz wspomnianej już walki Gnatowski - Bulecki, całego dystansu nie przewalczyli również Piotr Bielak (Wahalla Mińsk Mazowiecki) i Marek Roman (Akademia Lwa Warszawa), w tym starciu w formule K1 wygrał pierwszy z wymienionych. W kolejnej walce także mieliśmy szybki koniec: Paweł Gocaliński (Arrachion Mrągowo) poprzez duszenie pokonał Pawła Synowieckiego (Alliance Team Pisz).

Kolejne starcia toczyły się na pełnych dystansach. Rafał Marzewski z Fight Academy Ostrołęka pokonał na punkty Adriana Danna z Arrachion Mrągowo. Z kolei Daniel Strzemiński (Akademia Lwa Warszawa) zwyciężył decyzją sędziów Jakuba Piaskowskiego z Arrachion Mrągowo. W formule karate Mateusz Parzych z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin uległ Adamowi Kawce z Augustowa. W walce wieczoru Aleksy Zienkiewicz z ostrołęckiej Fight Academy wygrał na punkty z Arkadiuszem Romanem z Akademii Lwa Warszawa. Najlepszym zawodnikiem gali wybrano Piotra Golona z Fight Academy Ostrołęka, który znokautował Jakuba Wilczyńskiego z Gimnazjon Apin Wyszków w krótkim pojedynku bokserskim.

Kolejna edycja Kuźni Mistrzów K2M przechodzi do historii. Bilans ostrołęczan podczas gali przy Partyzantów to pięć zwycięstw i dwie porażki. Występ lokalnych zawodników można więc ocenić pozytywnie. Zapraszamy do galerii zdjęć z gali.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.