Kurpiowski Piknik Siatkarski ponownie w Lelisie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 18 czerwca 2022 0 Komentarzy

Po raz drugi w Lelisie spotkali się miłośnicy siatkówki z całej Polski, ale także z Łotwy, co czyni Kurpiowski Piknik Siatkarski imprezą międzynarodową. Liczy się oczywiście sportowa rywalizacja, która ma miejsce na trawiastych boiskach na stadionie w Lelisie, ale również integracja całego środowiska siatkarskiego.

Od soboty od godz. 10.00 na kilku boiskach na stadionie rywalizowali siatkarze i siatkarki. Imprezie sportowej towarzyszą atrakcje dla dzieci w postaci animacji, gier i zabaw, strefy kreatywnej oraz zjeżdżalni dmuchanych.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie klub Kurpie Volleyball oraz CKBiS w Lelisie, ale także samorządy powiatu ostrołęckiego czy Mazowsza.

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia imprezy byli m.in. Mariusz Popielarz - dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Sławomir Majcher - dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Grzegorz Szewczyk - prezes Fundacji Historii i Rozwoju Siatkówki Volley-Bajka oraz samorządowcy na czele z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem czy ostrołęckimi radnymi - Grzegorzem Milewskim i Janem Rzewnickim, którzy są od lat wielkimi przyjaciółmi siatkówki.

- Cieszę się z tego, że wybraliście Państwo po raz drugi stadion w Lelisie na te zmagania sportowe, na to spotkanie. Widzę cudowną atmosferę, bawicie się przy tym wspaniale - mówił wójt Stefan Prusik, ujawniając przy okazji, że na tym samym stadionie 4 września odbędą się dożynki wojewódzkie. "Pan marszałek wybrał Lelis i o Lelisie będzie jeszcze głośno" - dodał wójt.

Głos zabrał też Mariusz Popielarz. - Gratuluję organizatorom. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy są, będą się świetnie bawić.

Drugi dzień turnieju już w niedzielę od 10.00. Wręczenie nagród zaplanowano na godz. 17:00.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.