zdjecie 6597

"Kurpiowskie Piaski" po raz trzeci: Zgłoś się do największej imprezy kolarskiej w regionie!

Inne 08 czerwca 2013 Komentarzy

Już 16 czerwca w Ołdakach w gminie Rzekuń wystartuje największa impreza kolarska w regionie. "Kurpiowskie Piaski" odbędą się już po raz trzeci z rzędu a po wschodnich terenach leśnych gminy pojadą kolarze z całego kraju. Sprawdź szczegóły!

Już 16 czerwca w Ołdakach w gminie Rzekuń wystartuje największa impreza kolarska w regionie. "Kurpiowskie Piaski" odbędą się już po raz trzeci z rzędu a po wschodnich terenach leśnych gminy pojadą kolarze z całego kraju. Sprawdź szczegóły!

Wyścig kolarski "Kurpiowskie Piaski" toczył się będzie w kilku kategoriach wiekowych. O godzinie 11.00 wystartują dzieci ze szkoły podstawowej, o 12.00 nastąpi start dla gimnazjalistów oraz dorosłych a także nowa kategoria - dla osób, które chcą po prostu przejechać trasę bez mierzenia czasu. Dystans, który muszą pokonać kolarscy debiutanci oraz gimnazjaliści to 13 kilometrów. Dzieci z podstawówki przejadą o połowę mniejszy dystans natomiast kategoria OPEN wyruszy na pełną trasę - 32 kilometry.

Dodatkową atrakcją podczas tegrocznego wyścigu jest wyścig "o złoty dzwonek do roweru" dla przedszkolaków.


CEL I ZAŁOŻENIA WYŚCIGU Kurpiowskie Piaski:
    Popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.
    Propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych.
    Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości.
    Promocja powiatu ostrołęckiego i gminy Rzekuń.

Udział w zawodach może wziąć każdy kto posiada sprawny rower. Zalecanym rowerem jest rower MTB (tzw. "góral"), ponieważ trasa wytyczona będzie po pagórkach i drogach leśnych. Każda startująca osoba musi w dniu zawodów podpisać w Biurze Zawodów stosowne oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu oraz wnieść opłatę startową zgodnie z zapisami w regulaminie.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolacy nie wnoszą żadnej opłaty. Dla zgłoszonych drużyn (minimalnie 4-ech zawodników) zastosowano rabaty. Szczegółowo opisane zasady uczestnictwa oraz opłat zamieszczone są w regulaminie na stronie Klubu Kolarskiego 24h.

Dla najlepszych zawodników przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe oraz puchary i statuetki w wielu kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Wójta Gminy Rzekuń, o Puchar Starosty Ostrołęckiego oraz o Puchar Prezydenta Ostrołęki. Rozdamy także statuetki dla najmłodszych, najstarszych oraz dla zawodnika z najdalszego zakątka Polski, w sumie prawie 70 pucharów.

W wyścigu "o złoty dzwonek do roweru" wszystkie dzieci zostaną nagrodzone niespodziankami, które ufunduje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka. Najlepsi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ołdakach otrzymają puchar Dyrektora Szkoły za zdobycie mistrzostwa szkoły w kolarstwie MTB.

Zabezpieczenie trasy oraz porządek podczas zawodów zapewni Ochotnicza Straż Pożarna w Zabielu oraz dziesiątki wolontariuszy, bez których trudno byłoby sprawnie przeprowadzić zawody a nawet jest to niemożliwe. Wyścig odbywać się będzie równorzędnie z Piknikiem Rodzinnym "WSPÓLNA SPRAWA - WSPÓLNA ZABAWA" organizowanym przez Zespół Szkół w Ołdakach.

Wszelkie informacje dotyczące wyścigu, oraz regulamin i formularz zgłoszeń można znaleźć na stronie organizatora www.kk24h.pl.

Organizator zaprasza także na oficjalny objazd trasy wyścigu, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2013r. o godz. 15:00 (niedziela). Zbiórka przy Szkole Podstawowej w Ołdakach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę


Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.