Legalny bukmacher - czym się charakteryzuje?

Inne 04 października 2018 0 Komentarzy

Legalny bukmacher - czym się charakteryzuje?

Z roku na rok wzrasta liczba osób zainteresowanych graniem u bukmacherów. Obstawianie wyników meczów w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych lub tych mniej popularnych traktowane jest jako dobra, dostarczająca dreszczyku emocji zabawa, a niekiedy nawet jako dodatkowe źródło dochodu. Niezależnie od motywacji, gra u bukmachera powinna być legalna i bezpieczna, dlatego przed rozpoczęciem swojej przygody z obstawianiem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami z tej branży.

Legalny czyli jaki?

Głośno dyskutowana w mediach ustawa hazardowa, która weszła w życie w 2017 roku, wiele zmieniła na rynku bukmacherów. Przede wszystkim, każdy legalny bukmacher Polska musi posiadać pozwolenie od Ministra Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej. To nie wszystko. Firma musi mieć swoją siedzibę na terenie Polski oraz, w przypadku bukmacherów prowadzących działalność w internecie, adres strony internetowej kończący się domeną .pl. Każdy bukmacher zobowiązany jest również do odprowadzania podatku obrotowego, wynoszącego obecnie 12%. Nalicza się go już na etapie zawierania zakładu, a informacja o tym powinna być wyraźnie widoczna na kuponie.

Praktyki ułatwiające współpracę z bukmacherem

Na polskim rynku działa stosunkowo niewielu legalnych bukmacherów. Większość z nich oferuje zawieranie zakładów zarówno w punktach stacjonarnych, jak również przez internet. Wśród firm bukmacherskich istnieje kilka dobrych praktyk, które mogą przyciągnąć nowych graczy. Jedną z najchętniej wykorzystanych przez klientów są bonusy. Bukmacherzy oferują bonusy zarówno dla nowych graczy, jak również dla stałych klientów. Zwrócić uwagę warto także na zakres oferty bukmachera. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, w którym obstawić można wyniki w najpopularniejszych dyscyplinach, jak piłka nożna czy koszykówka, jednak nie wszystkie firmy posiadają w ofercie mniej znane sporty lub nowoczesne sporty, np. esporty. Dla graczy ważne są również dostępne metody płatności za zakłady. Dobry bukmacher umożliwia płatność gotówkową, jak również metodami bezgotówkowymi.

Niemal każdy bukmacher, niezależnie od tego czy prowadzi zakłady online czy też nie, posiada swoją stronę internetową. Znaleźć na niej można często porady dla początkujących graczy, jak również opisy skomplikowanych technik i metod obstawiania. Strona internetowa powinna być prowadzona w języku polskim, zawierać ostrzeżenie o możliwych problemach z uzależnieniem od hazardu oraz informację, że zakłady dozwolone są dla osób, które ukończyły 18 lat.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę