zdjecie 8073

Legia już w weekend mistrzem Polski?

Piłka nożna 27 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Legia już w weekend mistrzem Polski?

Rozgrywki Ekstraklasy wielkimi krokami zbliżają się do końca. Piłkarze Legii Warszawa potrzebują już tylko jednego kroku, aby zostać mistrzem kraju. Czy Wojskowi poradzą sobie na własnym boisku z Wisłą Kraków? Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji w oparciu o ofertę zakładów bukmacherskich.

Legia Warszawa

Podopieczni Czesława Michniewicza biorąc pod uwagę całe rozgrywki, od kiedy objął drużynę byli zdecydowanie najlepszym zespołem w całej stawce. Legia w przeciwieństwie do ligowych konkurentów nie miała takich przestojów, jak chociażby Raków, czy też Pogoń Szczecin. Być może wspominane zespoły nie poradziły sobie z presją, natomiast Legioniści zaprawieni w bojach nie mieli z nią żadnych problemów.

Wojskowi są niepokonani we wszystkich rozgrywkach od czasu porażki na swoim boisku w Pucharze Polski. Ten mecz to największa zadra w sercach kibiców Legii Warszawa. Była realna szansa, aby powalczyć o dublet, ale mistrzostwo biorąc pod uwagę wydarzenia obecnej kampanii, nie będzie najgorszym finiszem.

Zakłady bukmacherskie – sprawdź, co przygotowały!

Legia w ostatnim czasie mocno poprawiła się w aspekcie gry defensywnej. Świadczą o tym 4 kolejne mecze bez choćby jednej straconej bramki. Zawodnicy Czesława Michniewicza będą chcieli przedłużyć tę passę w starciu z Wisłą Kraków, w końcu nie bez powodu mówi się, że defensywa wygrywa tytuły, a ofensywa pojedyncze mecze.

4 z 5 ostatnich meczów domowych Legii Warszawa to wyniki BTTS, co może jednak zaburzać teorię o sporych szansach na kolejne czyste konto.

Legia Warszawa – statystyki:

 • Legia Warszawa wygrała w dwóch ostatnich meczach Ekstraklasy.
 • Wojskowi są niepokonani we wszystkich rozgrywkach od 3 marca, kiedy to przegrali z Piastem Gliwice.
 • Legia Warszawa nie straciła nawet jednego gola w czterech poprzednich meczach.
 • Legia Warszawa wygrała dwie ostatnie rywalizacje z wynikiem 1:0.
 • Cztery z pięciu ostatnich meczów domowych Legii Warszawa to wyniki BTTS.
 • Legia Warszawa jest niepokonana w trzech ostatnich meczach domowych.
 • Podopieczni Czesława Michniewicza zaliczyli wynik BTTS w 3 z 6 ostatnich meczów domowych z Wisłą Kraków.
 • Legia Warszawa nie przegrała u siebie z Wisłą Kraków od 2018 roku.
 • Wojskowi przegrali tylko 1 mecz domowy z Białą Gwiazdą od 2010 roku.

Wisła Kraków

Dla fanów Białej Gwiazdy obecna kampania mogłaby się już zakończyć. Matematycznie ciągle nie mają oni pewnego utrzymania, jednak w przypadku wywalczenia punktów przy Łazienkowskiej, lub też korzystnych wyników na innych stadionach – mogą być już pewni występów w przyszłorocznej kampanii Ekstraklasy.

Mimo wszystko projekt w Krakowie będzie potrzebował solidnego remontu, ponieważ mają swoje problemy, których nie pokonała nawet zmiana trenera. Wisła Kraków przegrała w 3 poprzednich meczach wyjazdowych, a jakby tego było mało – ostatnie ich zwycięstwo miało miejsce 21 marca w rywalizacji ze Stalą Mielec.

Wiślacy, oprócz wygrywania meczów, mają również spore problemy ze strzelaniem bramek, co nie jest najlepszą wiadomością dla kibiców, zwłaszcza że zagrają z drużyną, która nie straciła gola od przeszło 360 minut. Biała Gwiazda za to w każdym meczu wyjazdowym rundy wiosennej straciła przynajmniej jedną bramkę, co tylko potwierdza przewidywania zakładów bukmacherskich dotyczące tej rywalizacji.

Jakie szanse ma Wisła? Niewielkie, jednak już w tym sezonie Stal Mielec potrafiła wygrać przy Łazienkowskiej z pozycji underdoga, a także nie tak dawno temu – Cracovia potrafiła wywieźć z tego obiektu jeden punkt. W Ekstraklasie wszystko jest możliwe.

Dobra informacja – kibice już niedługo wracają na stadiony!

Wisła Kraków – statystyki:

 • Wisła Kraków nie wygrała żadnego z dwóch ostatnich meczów przy Łazienkowskiej.
 • Wisła Kraków ma na swoim koncie pięć kolejnych meczów bez zwycięstwa.
 • Ostatnia wygrana tego zespołu miała miejsce 21 marca w rywalizacji ze Stalą Mielec.
 • Wisła Kraków przegrała 4 z ostatnich 5 meczów ligowych.
 • Biała Gwiazda nie zdobyła nawet jednego gola w trzech z pięciu ostatnich meczów.
 • Wisła Kraków przegrała trzy ostatnie mecze wyjazdowe w Ekstraklasie.
 • Biała Gwiazda straciła przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu rundy wiosennej na wyjeździe.
 • W trzech poprzednich meczach wyjazdowych Wisła straciła łącznie 8 goli.
 • Biała Gwiazda wywalczyła zaledwie 4 punkty z 15 możliwych w 5 meczach wyjazdowych.

Zakłady bukmacherskie

Analitycy zakładów sportowych nie mają żadnych wątpliwości, że Legia Warszawa przed rozpoczęciem weekendu, to największy pewniak na polskich boiskach. Czy podobne przekonanie mają kibice tego zespołu? Jeśli spojrzą na tabelę, a także aktualną formę Wisły Kraków, która przegrała w 4 z 5 ostatnich spotkań, to z pewnością będą mogli wysnuć takie wnioski. Trzeba jednak pamiętać, że Wisła postawiła się podczas pierwszej rywalizacji tych drużyn, już pod wodzą nowego trenera. Teraz postarają się to powtórzyć, jednak mecz wyjazdowy na pewno będzie o wiele trudniejszy.

Dla Legii będzie to idealna okazja, aby potwierdzić losy mistrzostwa Polski na boisku, ponieważ jak powtarzał w wywiadach najlepszy strzelec tego zespołu – nie chcieli świętować go przed telewizorem, a wywalczyć na boisku.

W trzech poprzednich meczach wyjazdowych Wisła straciła łącznie 8 goli, co nie jest dobrą informacją dla fanów tego zespołu przed wizytą na najtrudniejszym stadionie w Ekstraklasie. Pocieszeniem może być jednak fakt, że Legia w ostatnim czasie nie zdobywa zbyt wielu bramek, ponieważ łącznie 2 w poprzednich 4 rywalizacjach.

W ofercie zakładów bukmacherskich ciekawym wyborem wydaje się opcja na brak wyniku BTTS. Legia w 4 poprzednich meczach nie zanotowała takiego rezultatu, a Wisła Kraków w 3 z 5 ostatnich starć nie zdobyła gola. Statystycznie wygląda to całkiem logicznie. Sprawdź również ofertę zakładów na żywo, na stronie takiej jak Superbet.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu: