Lekarz medycyny sportowej - Marek Świętochowski zaprasza!

Inne 22 sierpnia 2022 0 Komentarzy

Lekarz medycyny sportowej - Marek Świętochowski zaprasza!

Medycyna sportowa to specjalizacja medyczna, dzięki której możemy liczyć na profesjonalną opiekę nad tymi wszystkimi osobami, które ćwiczą fizycznie. Kojarzy się ją przede wszystkim ze wsparciem dla profesjonalistów. Warto jednak pamiętać o tym, że medycyna sportowa może nieść pomoc również amatorom. Pomocy u lekarza medycyny sportowej mogą szukać nie tylko osoby, które kochają sport, ale również te, które uprawiają go przede wszystkim po to, aby poradzić sobie z otyłością i nadwagą.

Lekarz medycyny sportowej - Marek Świętochowski

Znalezienie dobrego lekarza zajmującego się zawodowo medycyną sportową nie jest proste. Marek Świętochowski z pewnością jest w stanie nieść pomoc swoim pacjentom bez względu na schorzenia, które ich dotyczy. Tym, co wyróżnia go na tle innych specjalistów, jest otwartość na działanie w szerokim zakresie. W jego gabinecie na pomoc mogą więc liczyć nie tylko te osoby, którym zależy na poprawie wyników. Medycyna sportowa pod okiem doktora Marka Świętochowskiego to także profilaktyka problemów zdrowotnych oraz dążenie do poprawy wydolności sportowców amatorów. To właśnie dzięki takiemu podejściu każdy, komu zależy na dobrej kondycji, może liczyć na fachową pomoc, płeć jak i wiek nie mają tu znaczenia.

Badanie medycyny sportowej - co obejmuje?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o tym, z jakim problemem z zakresu medycyny sportowej można się zwrócić do Poradni Lekarza Rodzinnego Marek Świętochowski. Na pomoc mogą liczyć zarówno pacjenci szukający wsparcia podczas leczenia urazów, jak i ci, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem bardziej zaawansowanej aktywności fizycznej i liczą na wskazówki. W gabinecie można też dokonać kompletnej oceny kondycji fizycznej pacjenta oraz jego predyspozycji. Dzięki temu osoba, która w sporcie upatruje szansy na poprawę ogólnego stanu zdrowia, dowie się tego, jaka dyscyplina będzie dla niej najlepsza. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka uprawiania sportu zagrażającego zdrowiu u życiu amatora sportu. Jakby tego było mało, w gabinecie medycyny sportowej można liczyć na kontrolę i badania nowych metod treningu. Umożliwia to szybkie wyeliminowanie tych, które charakteryzuje mniejsza skuteczność.

 

Badania sportowe - nie tylko dla zawodowców

Czy medycyna sportowa powinna interesować jedynie sportowców wyczynowych? Oczywiście, że nie! Jest ona przecież powiązana bezpośrednio tak z jakością życia, jak i ze zdrowiem ludzi. Zawodowcy odwiedzający poradnię mogą liczyć na pomoc w biciu swoich rekordów. Wizyty będą również atrakcyjne także dla amatorów.

W poradni szczególnie ciepło witane s osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć. Dziś coraz bardziej otwarcie mówi się o tym, jak dużym zagrożeniem dla życia są choroby układu krążenia, choroby endokrynologiczne, cukrzyca oraz inne choroby metaboliczne. Żadna z nich nie ma jednej tylko przyczyny. W przypadku zdecydowanej większości przepadków źródłem problemów jest nadwaga i otyłość. Nawet najlepsza dieta nie pozwoli na skuteczną walkę ze zbędnymi kilogramami, jeśli nie będzie jej towarzyszyć aktywność fizyczna. W gabinecie medycyny sportowej można uzyskać wiedzę i pomoc w jej wyborze.

Lekarz medycyny sportowej Marek Świętochowski niesie pomoc osobom zmagającym się z chorobami przewlekłymi. Jego rady są jednak cennym wsparciem również dla rodziców i opiekunów dzieci z otyłością i nadwagą. Po pomoc zgłaszają się do niego również seniorzy, którzy nie chcą, aby w jesieni ich życia dominował lęk o każdy krok i obawa o grożące kontuzje.

Więcej informacji na temat badań medycyny sportowej można znaleźć na stronie www.poradnia-marek.pl. Do dyspozycji pacjentów oddany został również numer telefonu 661-931-396.

 

Artykuł sponsorowany.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę