Lekkoatleci OKLA startowali w Krakowie: Bastek o krok od medalu

Lekkoatletyka 07 lipca 2013 Komentarzy

Dwóch lekkoatletów OKLA Ostrołęka wystartowało podczas 67. Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 3-5 lipca odbyły się w Krakowie. Do medalu bardzo niewiele zabrakło Igorowi Bastkowi. Ostrołęcki dyskobol minimalnie przegrał z rywalami.

Igor BastekIgor w swojej trzeciej próbie rzucił 49,05 m i na półmetku rywalizacji plasował się na piątym miejscu ze stratą 23 centymetrów do trzeciego miejsca. Bastek poprawił jeszcze swój wynik o dwa centymetry w ostatnim rzucie, lecz rywale również wykazywali progres i Igor zajął piąte miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Rywali zdeklasował Patryk Łabiniec z KS Podlasie Białystok, który rzucił aż 55.10 m! Igor Bastek wystąpił także w eliminacjach w konkurencji pchnięcia kulą, lecz uzyskał wynik 14.98 m, co dało mu dopiero ósme miejsce w grupie eliminacyjnej i nie zakwalifikował się do finału.

W biegu na 1500 metrów pojawił się kolejny reprezentant OKLA, Paweł Polakowski. Trafił on jednak na bardzo szybkie tempo biegu i do mety dotarł na dwunastym miejscu z czasem 4:03,44. Co ciekawe, drugi bieg w tej konkurencji był dużo wolniejszy - jego tempo było na tyle niskie, że lepszy wynik od Polakowskiego uzyskało jedynie czterech biegaczy i oznaczało to, że Paweł całą rywalizacją ukończył na szesnastym miejscu. Mistrzem Polski został Mateusz Bak z ZLKL Zielona Góra z czasem 3:52,05.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.