Lekkoatleci OKLA z szansą na Zaplecze Kadry Narodowej

Lekkoatletyka 05 listopada 2019 0 Komentarzy

Dziewiątka zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do Zaplecza Kadry Narodowej na rok 2020. Klub poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Dziewiątka zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do Zaplecza Kadry Narodowej na rok 2020. Klub poinformował o tym w mediach społecznościowych.

W dniach 16-17 listopada w Łodzi na obiektach AZS odbędą się badania do Zaplecza Kadry Narodowej. Powołanie na badania dostała trójka naszych podopiecznych: Karolina Grzeszczyk (brąz Mistrzostw Polski U16 w rzucie dyskiem – trenerzy. Katarzyna i Konrad Szuster), Dominik Kowalczyk (8. miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 1000m – trener. Bartosz Witkowski) i Damian Zakrzewski (wicemistrz Polski U16 w skoku wzwyż – trener Andrzej Danelski).
 
W badaniach do Zaplecza Kadry Narodowej, które odbędą się tydzień wcześniej (9-10.11) w Białymstoku uczestniczyć będzie Sebastian Moszczyński (szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U18 w skoku wzwyż – trener Robert Nazarkiewicz).
 
Jak informuje klub OKLA Ostrołęka, szanse na zakwalifikowanie się do Zaplecza Kadry Narodowej na rok 2020 (bez testów) mają:
  • Damian Niedźwiecki (15. miejsce Mistrzostw Europy U20 oraz brąz Mistrzostw Polski U20 w pchnięciu kulą) – trener Katarzyna i Konrad Szuster;
  • Oskar Żebrowski (5. miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w pchnięciu kulą) – trener Katarzyna i Konrad Szuster;
  • Katarzyna Butler (10. miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 1500m) – trener Bartosz Witkowski;
  • Julia Mroczkowska (wicemistrzyni Polski LZS U18 w rzucie dyskiem ) – trener Katarzyna i Konrad Szuster;
  • Gabriela Pszczoła (15. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą) – trener Katarzyna i Konrad Szuster;
Badania będą obejmować:
  1. Testy FMS (z ang.: functional movement screening) to zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika.
  2. Testy motoryczne: - rzut piłką lekarską w przód, - skok w dal z miejsca, - 60m - bieg na optojumpie (30 + 30m lotne).
  3. Pomiary somatyczne

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.