Licznik zwycięstw Nike bije dalej [ZDJĘCIA]

Siatkówka 18 grudnia 2016 Komentarzy

Zespół seniorek Nike Ostrołęka jest niepokonany w III lidze mazowieckiej - to zdanie nie straciło na ważności po sobotnim starciu przeciwko SPS Konstancin Jeziorna. Ostrołęczanki wygrały 3:0, choć przyjezdne były blisko "urwania" seta.

Pierwszy set przebiegł jednak zgodnie z planem - ostrołęckie siatkarki, czyli zdecydowane faworytki tego starcia, kontrolowały przebieg kolejnych akcji i zapisały na swoim koncie zwycięstwo 25:16. Problemy były natomiast w secie drugim, w którym ambitna ekipa SPS Konstancin-Jeziorna doprowadziła do gry na przewagi.

Sam przebieg seta był dość nerwowy - w drużynie gości dobrze zafunkcjonowało przyjęcie, dzięki czemu rozgrywająca uruchamiała swoje środkowe. Co ciekawe, "sypaczka" drużyny z Konstancina prezentowała dość niekonwencjonalny sposób rozegrania, bowiem niemal wszystkie piłki wystawiała tyłem, nawet na lewe skrzydło. Mimo dość prostej gry, ekipa SPS postraszyła Nike, ale ostatecznie błąd techniczny gości zakończył seta wynikiem 28:26.

Trzecia odsłona okazała się być ostatnią. Gospodynie poczuły, że szybko mogą zakończyć to spotkanie, choć w zespole SPS dalej dobrze funkcjonował środek siatki. Być może dzięki temu udało się gościom zdobyć 22 punkty, lecz to było za mało na przedłużenie tego spotkania. Nike wygrywa 3:0 i przedłuża passę zwycięstw ligowych do dziewięciu. Jeszcze dziś okazja na dziesiąte - o godzinie 16.00 w ZSZ 1 przy ul. 11 listopada Nike podejmuje ASTO Piaseczno.

Nike Ostrołęka - SPS Konstancin Jeziorna 3:0 (25:16, 28:26, 25:22)