Lider bez punktów w Ostrołęce! Świetny mecz i spektakularna wygrana Volleya

Siatkówka 27 listopada 2022 2 Komentarze

Trzymający w napięciu mecz obejrzeli kibice, którzy w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce obserwowali starcie Volleya Ostrołęka z Polcanexem Kobyłka w I lidze mazowieckiej siatkarzy. Ostrołęczanie wygrali 3:1 i pokazali, że w tym sezonie są mocni.

W pierwszej partii już od początku widzieliśmy stojący na wysokim poziomie mecz. Żadna z drużyn nie osiągnęłą znaczącej przewagi (13:13), ale w końcówce siatkarze Volleya pokazali, że chcą tu zdobyć punkty (22:18). Zawodnicy Volleya bardzo dobrze spisywali się w bloku, co przynosiło im kolejne punkty.

W końcówce Volley stracił - przy piłkach setowych - prowadzenie, po tym, jak zablokowany został Gaładyna, a chwilę później w niezwykle trudnej sytuacji przestrzelił Majkowski. Przy stanie 24:24 fantastyczną zagrywką popisał się leworęczny Januszko, po czym po chwili zagrał w aut i znów był remis. Przy stanie 31:30 dobrą zagrywką popisał się Kamil Kubeł, rywale pomylili się i Volley wygrał seta 32:30.

Drugą partię lepiej rozpoczęli przyjezdni (0:3). Choć Volley nie tracił kontaktu z rywalami, to jednak utrzymywała się drobna przewaga gości, tak jak wtedy, gdy na zagrywce dobrze spisał się Rumiński (15:17). Ale ostrołęczanie w końcówce pokazali klasę: najpierw świetnie zablokowali gości, doprowadzając do gry "na przewagi" (24:24), później Kamil Kubeł trafił asa serwisowego po prostej, a później Patryk Brzostek postawił kropkę nad "i" i skończyło się 26:24 dla Volleya.

Trzeci set miał podobny przebieg - w końcówce emocje były niezwykłe. Wydawało się, że Polcanex wygra seta, ale... Volley znów doprowadził do gry "na przewagi". Mało tego, ostrołęczanie mieli nawet piłkę meczową, ale ostatecznie to goście triumfowali 27:29 i zdobyli kontaktowego seta. Ależ tam były emocje!

Czwarta partia wyglądała podobnie, jak poprzednie. Widać było, że drużyny Polcanex i SPS prezentują bardzo podobny, wysoki poziom. W końcówce na tablicy wyników pokazał się wynik 23:23, a po kilku minutach wielkich emocji (25:25), doczekaliśmy się przełomu. Przy stanie 26:25 w aut kiwnął Szostek, a Volley mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:1 w całym meczu.

Zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się Volleyowi na 1 punkt do Polcanexu. I pokazało, że Ostrołęka dysponuje dobrą drużyną, mogącą walczyć w tym sezonie o najwyższe cele w lidze.