Liga Światowa 2013: Zagrali w Ostrołęce, dziś zmierzą się z reprezentacją Polski! [ZDJĘCIA]

Siatkówka 30 czerwca 2013 Komentarzy

W niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 20.15 w gdańskiej Ergo Arenie reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną w meczu Ligi Światowej siatkarzy. Dla kibiców pewną ciekawostką może być to, że kilku reprezentantów Argentyny odwiedziło kiedyś nasze miasto - w 2009 roku juniorzy z tego kraju zmierzyli się z kadrą "B" naszego kraju w Ostrołęce! Pamiętacie to wydarzenie?

fot. archiwum eOstroleka.pl22 i 23 lipca 2008 roku reprezentacja Polski "B" zmierzyła się w hali im. Arkadiusza Gołasia z juniorską reprezentacją Argentyny. Polacy, których kapitanem był ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, pokonali gości dwukrotnie wynikiem 3:1. Mecz dostarczył jednak wielu wrażeń ostrołęckim kibicom, którzy głośnym dopingiem wspierali biało-czerwonych. Po meczu zarówno Polacy jak i Argentyńczycy chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Dziś warto wrócić do tych pamiątkowych fotografii, gdyż może okazać się, że siatkarza ze zdjęcia będzie można obejrzeć w meczu przeciwko reprezentacji Polski!

W kadrze Argentyny na Ligę Światową znajduje się aż sześciu zawodników, którzy grali w meczach rozgrywanych nad Narwią. Są to: Ivan Castellani, Nicolas Uriarte, Cristian Poglajen, Nicolas Bruno, Sebastian Sole i Pablo Crer. Co ciekawe, Uriarte podpisał niedawno kontrakt z jednym z najlepszych polskich zespołów Plus Ligi - PGE Skra Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem meczów w 2008 roku w drużynie Argentyny był jednak niewątpliwie Poglajen, obecnie grający w Sarmiento Santana Textiles - pełni on jednak obecnie rolę rezerwowego przyjmującego w kadrze Javiera Webera.

Mecz Polska - Argentyna rozpocznie się dziś o godzinie 20.15 w Gdańsku. Transmisja z tego meczu na kanale Polsat oraz Polsat Sport.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.