Łomża szczęśliwa dla lekkoatletów OKLA

Lekkoatletyka 24 maja 2015 Komentarzy

Bardzo dobre wyniki na swoim koncie zapisali lekkoatleci OKLA Ostrołęka w Otwartych Mistrzostwach Łomży. W zawodach podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Marianny Pędzich wywalczyli kwalifikacje na ogólnopolskie zawody.

Świetny występ na dystansie 800 metrów zanotowała Weronika Dworecka, która z wynikiem 2:14.67 wywalczyła złoty medal i zapewniła sobie kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Bardzo dobre wyniki i przepustkę na OOM wywalczyła również Klaudia Borkowska w biegu na 400 metrów z czasem - 59.31 s. W efekcie zdobyła srebrny medal, przegrywając złoto z seniorką.

Złoty medal w pchnięciu kulą 3 kg wywalczyła z kolei Wiktora Pławska - 12.14 m, a uzyskany wynik powinien dać przepustkę na OOM. Złoty medal w pchnięciu kulą 6 kg wywalczył z kolei Mateusz Boruch z wynikiem 15.40 m, poprawiając rekord życiowy. Wynik ten wypełnia minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów.

W zawodach srebrny medal wywalczyła jeszcze Aleksandra Gruz - 2:19.55, a brązowy Mateusz Boruch w rzucie dyskiem 1,75 kg, z wynikiem 39.27 m. Na 1500 metrów nowe rekordy życiowe zanotowali Kamil Łyszkowski (4:19.81) i Mateusz Grabowski (4:21.00) oraz Magdalena Olszewska - 30.44 m w rzucie dyskiem (1 kg) i Kinga Abramczyk na 200 metrów (28.30 s).

W zawodach startowali jeszcze: bieg na 100 m - Magdalena Żebrowska - 12,76 s, biegu na 100 m - Kinga Abramczyk – 13,59 s, bieg na 800 m - Aleksandra Ptak - 2:34.85 i bieg na 1500 m - Natalia Nowak - 4:54.43.

Więcej o poczynaniach zawodników OKLA Ostrołęka przeczytać można na oficjalnej stronie klubu pod adresem laostroleka.pl.