Maja Bieżuńska w blasku złota na Pucharze Polski Masters

Pływanie 14 lutego 2017 4 Komentarze

Za nami XVII Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu w kategorii masters. Bardzo dobry start zanotowała wiceprezes oraz trener klubu Squatina Ostrołęka Maja Bieżuńska. Zdobyła ona dwa złote medale.

Bieżuńska pierwszy złoty medal zdobyła w wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Osiągnęła ona czas 40.96 i o prawie dziewięć sekund wyprzedziła drugą na mecie Agnieszkę Drejkę z Sikretu Gliwice. Z kolei na 50 m motylkiem trener z Ostrołęki wygrała z czasem 36.78, co było nie tylko rekordem życiowym, ale i rezultatem o ponad trzy sekundy lepszym od srebrnej medalistki - Aleksandry Przybysz z Aquasfery Masters Olsztyn.

Jak zaznaczyła sama Maja Bieżuńska, pływanie jest jej wielką pasją i cieszy się ze wsparcia jakie otrzymała od swoich podopiecznych ze Squatiny. Jej start po półtorarocznej przerwie można uznać za udany, co dobrze wróży przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski masters. Gratulujemy dobrego wyniku i czekamy na kolejne dobre wiadomości z obozu Squatiny.