zdjecie 1780

Mali Legioniści z Ostrołęki

Piłka nożna 06 września 2017 1 Komentarz

Trzech zawodników Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej mogło przeżyć przygodę życia w barwach Legii Warszawa. Eryk Krawczak, Adrian Jasik i Krystian Popławski wraz z trenerem Pawłem Zalewskim reprezentowali Wojskowych podczas młodzieżowego turnieju w Suwałkach.

Legia Warszawa jest klubem partnerskim Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, stąd zaproszenie na turniej dla ostrołęckich piłkarzy i trenera Pawła Zalewskiego. Eryk Krawczak, Adrian Jasik i Krystian Popławski mieli okazję założyć koszulkę z "L" na piersi, a trener Zalewski pomagał w prowadzeniu zespołu.

W pierwszej fazie V Memoriału Grzegorza Wołągiewicza w Suwałkach Legia zagrała z Wisłą Kraków (1:3), Lechią Gdańsk (2:0), Baltiką Kaliningrad (3:0), Wigrami Suwałki (0:1), Żalgirisem Wilno (1:1) i Arką Gdynia (1:2). W drugiej fazie legioniści z ostrołęczanami w składzie zmierzyli się z Galezinisem Vilkas Wilno (5:0), Akademią 2012 Suwałki (6:) i Dynamem Ryga (2:1). Ostatecznie Legia zajęła dziewiąte miejsce w turnieju, zwyciężyli gospodarze - Wigry Suwałki - przed Jagiellonią Białystok i Stomilem Olsztyn.

Jakby nie patrzeć, dla młodych graczy APN-u założenie koszulki Legii to może być ogromny bodziec do dalszej pracy. Widać też, że Legia poważnie traktuje współpracę z klubami, pozwalając młodym adeptom klubów partnerskich zdobywać cenne doświadczenie na międzynarodowych turniejach. Oby tak dalej.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
21:22, 06 września 2017

Ser

Nie mogą reprezentować samych siebie baz sensuSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.