Maraton Juranda. KS Arco Ławy triumfuje w klasyfikacji drużynowej

Lekkoatletyka 10 maja 2017 0 Komentarzy

7 maja ulicami Szczytna przebiegł 28. Maraton Juranda, a także Dyszka Jurandówny, oba biegi z udziałem wielu zawodników reprezentujących Ostrołękę i okolice. Osiągnęli oni dobre rezultaty, a najlepiej wypadli reprezentanci KS Arco Ławy. Krzysztof Krukowski był blisko podium w maratonie, ale za to udało się zdobyć złoto w klasyfikacji drużynowej. Zobacz wyniki.

Maraton Juranda ukończyło ponad 200 osób. Zwyciężył Paweł Piotraschke z WSPol Szczytno, osiągając czas 2:38.07. Na bardzo dobrym czwartym miejscu przybiegł reprezentant podostrołęckiego klubu Arco Ławy Krzysztof Krukowski. Drużyna z Ław zwyciężyła klasyfikację drużynową. Krzysztof Krukowski, Leszek Małkowski, Arkadiusz Zyśk i Marek Żebrowski łącznie osiągnęli czas 13:21.06, a drugą drużynę AKB Szczytno wyprzedzili o blisko 13 minut.

W biegu na 10 km najlepszy z regionu okazał się Sławomir Mąka z Klubu Kolarskiego 24h - zajął on 10. miejsce. Zwyciężył Wojciech Kopeć z czasem 0:33.35. Poniżej wyniki reprezentantów naszego regionu. Brakuje któregoś z biegaczy? Napisz do nas na adres sport@eostroleka.pl.