zdjecie 2866

Mariusz Rynkiewicz na podium w Bartoszycach

Kolarstwo 24 października 2017 0 Komentarzy

Niedziela 22 października w Bartoszycach ściągnęła na wyścig XC kolarzy z różnych rejonów Polski. Kolarze ścigali się na Górze Zamkowej i w Parku Elizabeth. Pogoda nie rozpieszczała uczestników, momentami bardzo mocno wiało i było bardzo zimno. Nie przeszkodziło to jednak kolarzom KK 24h w kolejnym starcie.

Zawodnicy startowali w kilku grupach wiekowych oraz na zróżnicowanej trasie. Młodzi adepci kolarstwa, ze szkółek kolarskich (których w naszym regionie nie posiadamy) jechali przeważnie po dwie łatwiejsze rundy. Część młodszych zawodników startowała również w przeprowadzanych jednocześnie Mistrzostwach Województwa w Kolarstwie Górskim Szkolnego Związku Sportowego.
Dla najstarszych grup wiekowych organizator Klub Kolarski Rant Bartoszyce przygotował bardzo wymagającą pętlę o długości ok. 2km, z trudnymi zjazdami i podjazdami, którą trzeba było pokonać ośmiokrotnie. Utrudnieniem dla zawodników stała się mocno śliska trasa, która jednocześnie wymagała od zawodników wielkiej koncentracji.

Nasi zawodnicy z Klubu Kolarskiego 24h Mariusz Rynkiewicz i prezes Marek Karczewski wybrali udział w tym wyścigu na zaproszenie bartoszyckich kolarzy. Wyprawa na wyścig okazała się udana, bo Mariusz Rynkiewicz w swoim wyścigu zajął 3. miejsce OPEN i 2. miejsce w kat. AMATOR. Marek Karczewski, jako jedyny zawodnik tego wyścigu, zdecydował się na start na rowerze przełajowym. Trasa okazała się zbyt wymagająca dla tego typu roweru, który w zasadzie ma twardsze przełożenia i sztywne podjazdy były sporym wyzwaniem dla prezesa KK24h. Ukończył on wyścig na 10. miejscu OPEN i 2. miejscu w kat. MASTERS - jednak ostatecznie na podium nie stanął z powodu braku licencji PZKol.

- Zapraszamy do kibicowania drużynie KK24h przez cały okres jesienno-zimowy, bo to również sezon kolarski - przełajowy, zwany inaczej CX. Zawody tego typu odbędą się jeszcze w tym roku w Kobyłce, Otwocku i Białymstoku, do których przygotowują się nasi zawodnicy - dodaje Marek Karczewski.

Galerię zdjęć znajdziesz na facebookowym profilu KK 24h.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.