Martyna Budziłek druga w City Trail. Przed nią finał ogólnopolski

Lekkoatletyka 13 marca 2023 0 Komentarzy

W sobotę 11 marca odbył się w Olsztynie ostatni z 5 biegów przełajowych na dystansie 5 km w ramach ogólnopolskiego cyklu City Trail edycji 2022/2023. W zawodach wystartowała zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka Martyna Budziłek, która z czasem 20:57s zajęła 2. miejsce. Bieg ukończyło 236 osób w tym 76 kobiet.

Martyna zajęła także drugie miejsce w całej olsztyńskiej edycji City Trail 2022/2023, a teraz przed zawodniczką Siódemki finał ogólnopolski, który odbędzie się 1 kwietnia w Warszawie.

Po sobotnim biegu Martyna udzieliła wywiadu dla strony internetowej www.citytrail.pl, w którym powiedziała:

Ten sezon był dla mnie trudny, problemy ze zdrowiem wzięły górę. Nie jest łatwo biegać mocno i wygrywać z niskimi wynikami krwi. Ale uważam się za silną kobietę, pomimo problemów ze zdrowiem czy w życiu prywatnym umiem odnaleźć rozwiązania i dążę do zrealizowania swoich celów i marzeń. Dobrym tego przykładem był trzeci bieg CITY TRAIL w kończącym się sezonie. Po 2 km zaliczyłam upadek na trasie, ale nie poddałam się i do końca wierzyłam, że jeszcze jestem w stanie wygrać i tak się stało. Planuję wystartować w ogólnopolskim biegu finałowym – CITY TRAIL Gold. Po cichu liczę, że warszawska trasa będzie mniej wymagająca niż ubiegłoroczna w Bydgoszczy

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.