Martyna Budziłek siódma w półmaratonie w Rydze!

Lekkoatletyka 03 października 2023 0 Komentarzy

1 października w Rydze na Łotwie odbyły się 1 Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych. Wśród imprez towarzyszących były także rozgrywane półmaratony i właśnie w półmaratonie masowym wystąpiła zawodniczka ostrołęckiej Siódemki, kadzidlanka z pochodzenia Martyna Budziłek, która w stawce 1399 zawodniczek z całego świata zajęła wysokie 7. miejsce, 4. w swojej kategorii wiekowej i była najlepsza wśród Polek.

Martyna uzyskała czas 1:22,41 s poprawiając swój poprzedni rekord o prawie 2 minuty i uzyskując pierwszą klasę sportową.

- Czas Martyny byłby na pewno lepszy, gdyby organizatorzy ustawili ją w pierwszym szeregu startujących. Uprawniał ją do tego rezultat uzyskany w biegu na 10 km uzyskany 17 września w Ostrołęce podczas „Kurpiowskiej Dychy" (36:55s). Niestety okazało się, że nie ma tego rezultatu (i innych uzyskanych w tym dniu w Ostrołęce), w oficjalnych tabelach PZLA gdyż organizatorzy Maratonu Kurpiowskiego i Kurpiowskiej Dychy nie zgłosili tych zawodów do Kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - wskazuje klub UKS Siódemka w komunikacie. - W rezultacie Martyna przez 2 pierwsze kilometry „przebijała się" przez tłum słabiej biegnących rywalek, co na pewno wpłynęło na jej końcowy rezultat.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.