Marzenie kibiców. W Ostrołęce na ten moment czekają od lat

Piłka nożna 27 lipca 2022 0 Komentarzy

Ostrołęka jest jednym z 21 miast powyżej 50 tys. mieszkańców, w których w XXI wieku nie było drużyny piłkarskiej grającej na minimum trzecim poziomie ligowym. Ostatni raz piłkę na tym poziomie kibice w Ostrołęce oglądali w 1995 roku.

Słupsk, Ełk, Ostrołęka, Piła, Włocławek, Biała Podlaska, Zgierz, Pabianice, Leszno, Tomaszów Mazowiecki, Chełm, Świdnica, Jelenia Góra, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Żory, Racibórz.

Co łączy te miasta? Okazuje się, jak wyliczają statystycy, że są to miejscowości, w których - pomimo zamieszkiwania ich przez ponad 50 tys. mieszkańców - w XXI wieku nie było futbolu na trzech najwyższych szczeblach.

Ale warto pamiętać o tym, że kiedyś Narew Ostrołęka występowała na trzecim poziomie ligowym. W latach 70. były to 3 sezony, w latach 80. - 5 sezonów, a jeszcze w latach 90. - także pięć sezonów, ostatnio w sezonie 1994/95, kiedy to Narew zajęła 15. miejsce w III lidze i spadła do IV ligi, jak się okazało, na długie lata.

Przez lata gry w III lidze Narew rywalizowała z uznanymi markami, m.in. z Polonią Warszawa, Stomilem Olsztyn, Jagiellonią Białystok. Czy te czasy kiedyś powrócą? W dniu 60. urodzin MZKS Narew wypada tylko tego życzyć.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.