Żegnają Mateusza Delugę. "Odpoczywaj z dziennikarskim piórem tam na górze"

Inne 12 kwietnia 2023 0 Komentarzy

Ta tragiczna wiadomość zszokowała nie tylko lokalne środowisko sportowe, ale też świat mediów. Mateusz Deluga, zaledwie 29-letni dziennikarz, pasjonat piłki nożnej, zmarł 11 kwietnia 2023 r. Smutek zapanował nie tylko w Ostrołęce, ale i w Olsztynie, z którym Mateusz był związany poprzez studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

fot. arch. prywatne

Tragiczna wiadomość dotarła do nas we wtorkowy wieczór. Dziennikarz Mateusz Deluga, związany ostatnio z Telewizyjną Agencją Informacyjną oraz klubem MZKS Narew Ostrołęka, zmarł w wieku 29 lat. Mateusz był pasjonatem sportu, zarażał swoim uśmiechem i życzliwością, jaką obdarzał każdego człowieka, którego spotkał na swojej drodze.

Płacze Ostrołęka, płacze też Olsztyn. To właśnie w stolicy Warmii i Mazur, na UWM-ie, Mateusz zbierał szlify dziennikarskie. Uniwersyteckie radio UWM FM zamieściło krótkie pożegnanie, zilustrowane zdjęciem Mateusza z wielką mistrzynią MMA Joanną Jędrzejczyk.

- Miałeś jeszcze wpaść, nie raz i nie dwa. Pogadać o sporcie, który tak bardzo kochałeś. Żyłeś nim, czego doświadczyliśmy, gdy tylko pojawiałeś się w redakcji w Kortowie. Szukałeś swojego miejsca i wszędzie było Cię pełno. Także tu u nas, w radiu. Miałeś dopiero 29 lat... Za wcześnie Mateusz, zdecydowanie za wcześnie... Nie możemy uwierzyć, że już nigdy więcej nie przywitasz nas tym uśmiechem... - wspomina Radio UWM FM.

W szoku są pracownicy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWM. Mateusza zapamiętali jako niezwykle pozytywną postać.

- Mateusz Deluga, nasz absolwent, dziennikarz, pasjonat futbolu... O jego pasji, zaangażowaniu, nieschodzącym uśmiechu z twarzy można pisać wiele. Dziś brakuje słów. Za szybko, zdecydowanie. Żegnaj, Mateusz. Odpoczywaj z dziennikarskim piórem tam na górze - napisali w pożegnaniu.

Uroczystości pogrzebowe śp. Mateusza Delugi odbędą się 15 kwietnia w Ostrołęce. Więcej tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również: