Mateusz Mielnik: Nie mamy się czego wstydzić

Siatkówka 21 września 2016 1 Komentarz

Siatkarze Energi Ostrołęka zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki, jaki odbył się w ubiegły weekend w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalizacja z pierwszoligowcami dostarczyła sporo materiału do analizy. Jak sprawdzian generalny przed rozpoczęciem II ligi ocenia trener Mateusz Mielnik?

Siatkarze Energi Ostrołęka zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki, jaki odbył się w ubiegły weekend w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalizacja z pierwszoligowcami dostarczyła sporo materiału do analizy. Jak sprawdzian generalny przed rozpoczęciem II ligi ocenia trener Mateusz Mielnik?

Wygrana 3:0 nad SKS Hajnówka i porażka 0:3 ze Ślepskiem Suwałki - to dorobek gospodarzy w turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki. Kibice mogli obejrzeć trzy emocjonujące starcia, a sami siatkarze na tydzień przed startem rozgrywek spotkali się z wymagającymi rywalami.

- Turniej jak turniej, dużo rotacji składem, chcieliśmy popróbować różnych wariantów taktycznych. Rotowałem składem, by sprawdzić w którym miejscu jesteśmy i wszyscy byli potrzebni, gotowi do grania. Wciąż potrzebuję czasu, żeby zobaczyć co chłopaki potrafią, ale jestem mądrzejszy o te sześć tygodni przygotowań. Nie jesteśmy do końca przygotowani, bo było mało czasu, dopiero od dwóch tygodni jesteśmy w komplecie. - mówi trener Mielnik, ale od razu dodaje z optymizmem. - Graliśmy z pierwszoligowymi zespołami na tym turnieju i nie odstawaliśmy. Nie mamy się czego wstydzić, bo nawet te 0:3 z Suwałkami to nie był jednostronny pojedynek, było wiele fajnych akcji. Przypominam, że jesteśmy w drugiej lidze i mamy swoje cele, a ja się najbardziej cieszę z tego, że te systemy, nad którymi pracujemy na treningach, sprawdzają się w meczach.

Ostrołęczanie w trakcie okresu przygotowawczego rozegrali dziesięć spotkań sparingowych. Odnieśli w nich siedem zwycięstw, ponieśli trzy porażki. Co ważne, Energa wygrywała z każdym drugoligowcem, z jakim przyszło jej się zmierzyć. To dobrze wróży przed rozpoczynającym się w najbliższą sobotę sezonem II ligi. Nie oznacza to jednak, że siatkarze znad Narwi nie mają nad czym pracować.

- Idzie to w dobrym kierunku, kontynuujemy naszą pracę i wiemy nad czym mamy pracować. Mecz z Suwałkami pokazał nam, że musimy znaleźć sposób na grę w sytuacji, gdy przeciwnik odrzuci nas od siatki mocną zagrywką. Mamy kolejny materiał do analizy - kończy trener Mateusz Mielnik.

Sezon rusza 24 września, a w pierwszym spotkaniu Energa zmierzy się na wyjeździe z Lesanem Halinów. Więcej o przygotowaniach do tego spotkania już w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
18:59, 21 września 2016

sympatyk

Trenerze do 1 ligi nas prowadź ;-)
btw czy klub zakończy w końcu kabaret ze stroną internetową? Nawet  nie wiadomo o której mecz w sobotę a o relacji na żywo może by ktoś pomyślał?? Panie prezesie, ten klub ma wciąż sporo kibicow ale to sie może zmienić!!!!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.