Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego. Startowali Atleci z Ostrołęki

Inne 10 grudnia 2019 2 Komentarze

Po mikołajkowej imprezie sportowej w SP 10 Ostrołęka zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka startowali w kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego. 7 grudnia do Siedlec pojechała czternastoosobowa dobrze przygotowana drużyna. Było jedenaścioro ostrołęczan, dwóch mieszkańców Aleksandrowa i jedna dziewczynka z Obierwi.Prowadzona była klasyfikacja w grupie wiekowej do 10 dla dziewcząt i chłopców oraz do 13 lat dla dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w 3 konkurencjach ogólnorozwojowych - bieg wahadłowy 4x10m, skok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską i jednego boju z dwuboju olimpijskiego - rwanie sztangi na technikę.

W grupie dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Magdalena Polak, filigranowa ale bardzo utalentowana zawodniczka ostrołęckiego Atlety. Magda zgromadziła ogółem 384 pkt, wyprzedzając dwie siedlczanki. Była najlepsza w biegu, rzucie i skoku, tylko w rwaniu na technikę miała notę niższą od rywalek o 3 punkty.

W grupie do 13 lat całkowita dominacja ostrołęczanek - 1. miejsce Oliwia Janczewska 355 pkt., najdalej skacząca tej grupy, tuż za nią Gabriela Zapust 346 pkt., najlepsza miotaczka piłką, trzecia z 334 punktami Maja Kulesza najlepiej biegająca. Tuż za podium Hanna Zalewska, piąta Gabriela Winnicka, szósta Julia Stachurska, siódma była Julia Wysocka najlepszy technik w rwaniu tej grupy, a na ósmej pozycji Oliwia Niedzwiecka.

Wśród dziesięcioletnich chłopców tym razem lepszy okazał się Mateusz Fertykowski - 371 pkt. z WLKS Siedlce, który wyprzedził zwycięzcę poprzedniej edycji wieloboju zawodnika ostrołęckiego Atlety Kacpra Mroza - 365 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik Atlety Kacper Krajza z 310 punktami.

Do 13 lat chłopców bezkonkurencyjny był Jakub Gryko - 389 pkt., uzyskując najwyższe noty ze wszystkich konkurencji. Drugi był również ostrołęczanin Wojciech Briks - 332 pkt., a trzeci z 327 punktami zawodnik siedleckiego WLKS.

Ostrołęccy Atleci wygrali 3 z 4 grup wiekowych co uplasowało ich na najwyższym stopniu podium. Ale...

- Szkoda, że organizator odszedł od zasady nagradzania najlepszej zawodniczki, najlepszego zawodnika i najlepszej drużyny turnieju - przyznają trenerzy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

...
11:09, 10 grudnia 2019

Sztanga

Sukces goni sukces! Brawo dzieciaki!

ocena: -         zgłoś
...
07:55, 11 grudnia 2019

Julka

Gratulacje dla dzieciaków i ich trenerów

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.