Mazowiecki Wielobój Atletyczny. Triumf UKS Atleta Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Inne 24 czerwca 2024 0 Komentarzy

16 czerwca klub UKS Atleta Ostrołęka był organizatorem dużej imprezy sportowej, a mianowicie Mazowieckiego Wieloboju Atletycznego. Gościły u nas kluby podnoszenia ciężarów z Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. W wieloboju, zgodnie z zasadami były cztery konkurencje, z czego trzy ogólnorozwojowe (bieg 4x10m, trójskok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską) oraz konkurencja techniczna. Tym razem było to rwanie.

Wśród dziewcząt w wieku 7-10 lat ostrołęcki klub nie miał reprezentanta. Zwyciężyła zawodniczka z CLKS Mazovia Ciechanów Załęcka Julia. Jeśli chodzi o dziewczęta starsze, 11-13 lat - tu na podium stanęły trzy Atletki z UKS-u. Trzecie miejsce zdobyła Pola Michalak, drugie Kaja Jeziorkowska, natomiast pierwsze - Pola Larenta. Pola uzyskała także tytuł najlepszej wieloboistki zawodów!

Tytuł najlepszej techniczki, czyli zawodniczki najlepszej jeśli chodzi o konkurencję rwania, uzyskała Kaja Jeziorkowska.

Wśród chłopców w wieku 7-10 lat pierwsze miejsce zdobył Alexander Kiwak, drugie miejsce zajął Błażej Bakuła, natomiast trzecie nasz najmłodszy wieloboista - Jakub Zalewski. Tu również zdominowały barwy UKS Atleta. Wśród chłopców starszych identycznie - najwyższe lokaty zajęli zawodnicy z Ostrołęki. Trzecie miejsce powędrowało do Szymona Późniewskiego, drugie do Markusa Kiwaka, a pierwsze - do Piotrka Późniewskiego. Najlepszym wieloboistą został Markus Kiwak, natomiast nagrodę najlepszego technika jego brat Alex.

- Nasz klub okazał się niepokonany w tej edycji wieloboju i w klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zajęliśmy pierwsze miejsce, drugie miejsce CLKS Mazovia Ciechanów a trzecie WLKS Siedlce - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.