Mazowsze z medalem Ogólonopolskiej Olimpiady Młodzieży

Siatkówka 17 maja 2017 1 Komentarz

Reprezentacja województwa mazowieckiego dziewcząt w piłce siatkowej zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której turniej odbył się w dniach 10-13 maja w Nowej Soli. To duży sukces trenera tego zespołu Tomasza Pakieły oraz trzech siatkarek Nike Ostrołęka, znajdujących się w kadrze.

W fazie grupowej mazowszanki odniosły trzy zwycięstwa, pokonując Opolskie 2:0 (25:14, 25:14), Lubelskie 2:0 (25:20, 25:14) i Podkarpackie 2:1 (25:17, 21:25, 15:10). W fazie pucharowej grano już do trzech wygranych setów, a podopieczne Tomasza Pakieły zakwalifikowały się do ścisłej czołówki turnieju. W ćwierćfinale pokonały one Warmińsko-Mazurskie 3:1 (28:26, 21:25, 25:15, 25:17).

Półfinałowe spotkanie z Łódzkim miało dość dziwny przebieg. Siatkarki z Mazowsza wygrały pierwszego seta do 13, po czym dwa kolejne przegrały... do 12. Na szczęście udało im się obudzić w secie czwartym i wygrać 25:21. W tie-breaku zwyciężyły jednak siatkarki z Łódzkiego 15:13 i to one zameldowały się w finale. Podopiecznym trenera Pakieły przyszło zagrać o trzecie miejsce ze Śląskim. Brązowe medale ostatecznie trafiły do trenera Pakieły oraz trzech ostrołęckich siatkarek i ich koleżanek z innych klubów. Wygrały one ze Śląskim 3:1 (22:25, 25:23, 25:17, 25:22).

Brązowymi medalistkami OOM zostały: Adrianna Wełna, Zuzanna Ludynia, Sylwia Postek, Paulina Bochenek (wszystkie MOS Wola Warszawa), Wiktoria Werpachowska, Magdalena Rogalska, Maryla Kaczmarczyk (wszystkie Legionovia), Joanna Ostrowska (Volley Płock) i Kamila Zakrzewska (SMS Warszawa) oraz Klaudia Lendzioszek, Gabriela Lendzioszek i Natalia Mierzejewska (Nike Ostrołęka) i trener Tomasz Pakieła.