ME U20 w Boras: Niedźwiecki (OKLA Ostrołęka) 15. w Europie

Lekkoatletyka 19 lipca 2019 0 Komentarzy

Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zajął 15. miejsce w eliminacjach pchnięcia kulą podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w szwedzkim Boras.Pochodzący z Różana zawodnik OKLA na Mistrzostwa Europy pojechał dzięki doskonałym wynikom podczas krajowych zawodów. Na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu reprezentant Ostrołęki pchnął kulę na odległość 18,38 m, czym wypełnił minimum na ME. W Boras nie zbliżył się do tego wyniku, ale trzeba przyznać, że stawka była na tyle mocna, że nawet taki rezultat nie dałby awansu do finału.

Damian rozpoczął od próby na odległość 17,70 m, później uzyskał 18,10 m, a zakończył - tak jak rozpoczął - wynikiem 17,70 m. W jego grupie oznaczało to siódmą lokatę - awansowało sześciu zawodników. Będący na szóstym miejscu Kevin Sakson z Estonii uzyskał wynik 18,45 m.

Całe eliminacje wygrał Alperen Karahan z Turcji z wynikiem 20,12 m. Jedynym Polakiem w finale będzie Wojciech Marok, który uzyskał szósty wynik - 18,86 m. Tymczasem my możemy się cieszyć, że Ostrołęka ma 15. zawodnika w Europie. W eliminacjach wystartowało 32 zawodników.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.