Medal był blisko! Beata Opęchowska czwarta na Mistrzostwach Europy

Sporty walki 17 czerwca 2022 0 Komentarzy

Reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin Beata Opęchowska wystartowała w 35. Mistrzostwach Europy w karate kyokushin, które odbyły się 11 i 12 czerwca w bułgarskiej Warnie. Do medalu zabrakło niewiele.

Utytułowana zawodniczka OKKK przystąpiła do rywalizacji w kumite w kategorii do 65 kilogramów. Ostatecznie uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Medal był blisko, ale z krążków cieszyły sie jednak Francuzka Shainez Elhaimour (złoto), Turczynka Seda Gül (srebro) i Ukrainka Maryna Skamarokhova (brąz).

W kwietniu Beata Opęchowska zdobyła złoto w kategorii kumite seniorki – 65 kg, podczas 49. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin, które odbyły się w Jastrzębiu - Zdroju. Ten wyczyn został doceniony przez starostę ostrołęckiego.