Medal dla Ostrołęki na kulturystycznych Mistrzostwach Polski

Inne 20 kwietnia 2015 Komentarzy

W dniach 18-19 kwietnia w Kielcach odbyły sę XXXIX Mistrzostwa Polski w kulturystyce i fitness. W zawodach wzięli udział również ostrołęczanie, reprezentujące kluby Tytan i Genetic. Jedyny medal dla Ostrołęki zdobył Piotr Jurczewski.

Zawodnik Tytana Ostrołęka zajął drugie miejsce w konkurencji kulturystyki klasycznej mężczyzn powyżej 180 cm wzrostu. Triumfował Krzysztof Piekarz z Sandow Legionowo, brązowy medal trafił natomiast do Marcina Łopuckiego z Aplauzu Warszawa. Blisko medalu był również reprezentant klubu Genetic Ostrołęka Rafał Zagroba. Zajął on czwarte miejsce w kulturystyce mężczyzn do 70 kilogramów. W tej konkurencji najlepszy okazał się Marcin Myśliwiecki z Paco Lublin.

Klub Genetic miał jeszcze jednego przedstawiciela. W kulturystyce mężczyzn do 75 kilogramów wystąpił Damian Kryszpin. Zajął on jednak dopiero jedenaste miejsce - wygrał Tomasz Marzec z Olimpu Zabrze. W klasyfikacji drużynowej pierwszego dnia zawodów (konkurencje kulturystyczne) zwyciężył klub z Zabrza z dorobkiem 127 punktów. Tytan był czternasty (12 pkt), Genetic - osiemnasty (7 pkt).

Drugiego dnia zawodów rozegrano konkurencje fitness. W konkurencji kobieca sylwetka wystartowały dwie panie, reprezentujące klub Tytan Ostrołęka. Piąte miejsce padło łupem Małgorzaty Malikowskiej, na siódmej lokacie uplasowała się Barbara Kirpo. Zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska z Aplauzu Warszawa. W niedzielnej klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub Violetta Bydgoszcz (149 pkt), Tytan Ostrołęka zajął 22. miejsce (6 pkt).