Medale i rekordy. Udany start UKS Atleta Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Inne 20 września 2022 0 Komentarzy

10 września ciechanowskim Ośrodku Szkolenia Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U15 i II runda Mazowieckiej Ligi Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka zapewnili sobie powrót z tytułami oraz rekordami.

Julia Stachurska w kategorii wagowej +81 wywalczyła srebrny medal wynikiem 105 kg (47+58) i zarazem ustanowiła trzy rekordy życiowe (rwanie, podrzut i dwubój). Bezkonkurencyjna w tej wadze była zawodniczka Sokołowa Podlaskiego, aktualna mistrzyni Europy - Julia Machniewska.

Wśród chłopców startowali 15-letni Igor Rutkowski i 13-letni Kacper Mróz. Igor w kategorii wagowej 55 kg z wynikiem 112 kg w dwuboju był najlepszy a przy okazji pobił rekord w rwaniu i podrzucie a także w dwuboju aż o 12 kg. Kacper stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 61 kg uzyskując w dwuboju 102 kg. Wyrywał on 47 kg i porzucił 55 kg i również jak Igor z Julią ustanowił 3 rekordy życiowe.

Poza wymienionymi, startowali też Aleksander Płodziszewski i Krystian Łuba, których wyniki liczyły się do Mazowieckiej Ligi Juniorów. Należy zaznaczyć, iż Olek również miał udany start. Wyrwał 70 kg i w dwuboju uzyskał 160 kg co jest jego nowymi rekordami życiowymi.

- Zawody te były również II rundą Mazowieckiej Ligi Juniorów 2022 i w klasyfikacji drużynowej znajdujemy się w trójce najlepszych na Mazowszu - relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki.

Klasyfikacja po dwóch rundach:

1. „Impuls” Warszawa-1911,8 pkt

2. „Narew” Pułtusk - 1894,6

3. „Atleta” Ostrołęka - 1459,3

Opiekę trenerską sprawowali trenerzy Zenon Grądzki i Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.