Reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka wrócili z medalami z I rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12–13 lat, która w dniach 25–26 kwietnia odbyła się na obiekcie CRS Bielany w Warszawie. Trójka ostrołęckich pływaków – Łucja Tomczak, Hania Wawrzyńska i Marcel Łoziński – wywalczyła łącznie cztery medale i ustanowiła trzy rekordy życiowe.
W zawodach rywalizowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z 18 klubów pływackich. To kluczowa impreza w kalendarzu młodzieżowego pływania, w której młodzi zawodnicy zdobywają pierwsze poważne sportowe szlify i punktują w klasyfikacjach drużynowych.
Najlepiej w ostrołęckiej ekipie spisała się Łucja Tomczak, która wróciła do domu z dwoma medalami:
Hania Wawrzyńska sięgnęła po srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym, dopływając do mety z czasem 1:15,66 – również rekordem życiowym. W pozostałych startach uplasowała się dwukrotnie na 7. miejscu – na 400 m i 100 m stylem dowolnym.
Wśród chłopców brązowy medal wywalczył Marcel Łoziński. Stanął na podium na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 2:50,35. Uzupełnił dorobek 4. miejscem na 100 m stylem dowolnym i 5. lokatą na 100 m stylem motylkowym.
Klub gratuluje swoim zawodnikom medali i rekordów życiowych, a kibice już mogą zaplanować śledzenie kolejnej rundy. Finałowe zmagania odbędą się pod koniec czerwca w Gliwicach – tym razem dla zawodników 13-letnich.
Sądząc po formie, jaką ostrołęczanie zaprezentowali w stolicy, można spodziewać się kolejnych dobrych wyników UKS Piątka.
Komentarze
Obserwator
Brawo dzieciaki. Pokazaliście klasę.
Dodaj Komentarz