zdjecie 1325
zdjecie 1325

Memoriał Kazimierza Górskiego w Teodorowie (wideo, zdjęcia)

Kolarstwo 07 marca 2021 8 Komentarzy

W niedzielę 7 kwietnia w Teodorowie odbyła się pierwsza edycja Memoriału Kazimierza Górskiego. To wyścig kolarski poświęcony pamięci wybitnego ostrołęckiego trenera kolarstwa, którego pierwsza rocznica śmierci przypadła 5 marca. Wyścig poprzedziło złożenie kwiatów na grobie trenera, a także msza święta w kościele w Laskowcu.

W niedzielę 7 kwietnia w Teodorowie odbyła się pierwsza edycja Memoriału Kazimierza Górskiego. To wyścig kolarski poświęcony pamięci wybitnego ostrołęckiego trenera kolarstwa, którego pierwsza rocznica śmierci przypadła 5 marca. Wyścig poprzedziło złożenie kwiatów na grobie trenera, a także msza święta w kościele w Laskowcu.

Kazimierz Górski urodził się 3 sierpnia 1941 roku w Laskowcu. Był kolarzem, a następnie znakomitym trenerem kolarstwa. Jako zawodnik reprezentował kluby: LZS Ostrołęka, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka. W 1966 roku został trenerem kolarstwa w MZKS-ie. Był twórcą sukcesów kolarstwa w Ostrołęce. Wychował wielu znakomitych zawodników. Zmarł 5 marca 2020 roku, spoczywa na cmentarzu miejskim w Ostrołęce.

Jego podopieczni nie zapomnieli o swoim trenerze i zorganizowali poświęcony mu memoriał. Rozpoczął się on od wizyty na grobie trenera. Następnie odbyła się msza święta w intencji śp. Kazimierza Górskiego w kościele w Laskowcu. Po nabożeństwie kolarze zebrali się na terenach leśnych w Teodorowie, by rywalizować w wyścigu przełajowym. Uczestników rywalizacji przywitał prezes Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka Mirosław Szczepankowski.

Kolarze, którzy wzięli udział w zawodach organizowanych przez Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka, mieli do pokonania leśną trasę. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, oddając w ten sposób hołd trenerowi Górskiemu.

W kategorii open zwyciężył Dariusz Aleksandrowicz, drugi był Julian Rogalski, a trzeci Łukasz Hajbos. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Deptuła, drugie miejsce zajęła Maria Kamińska, a trzecie Ewa Biedrzycka. W kategorii dzieci wygrał Kacper Ścibek, drugie miejsce zajęła Zuzanna Deptuła.

Wręczono również nagrody specjalne - wyróżnienie od radnego miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego otrzymała zawodniczka, która jako czwarta z pań dojechała na metę, Hanna Makowiecka. Najstarszym zawodnikiem w stawce był Wiesław Podeszwa, najmłodsza była Zuzanna Deptuła - oboje również otrzymali statuetki.

Wyścig odbywał się pod patronatem przewodniczącego rady miasta Ostrołęki. Zapraszamy do galerii zdjęć i wideo z rywalizacji w Teodorowie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
19:25, 07 marca 2021

Kolarz

Dziękujemy


...
19:30, 07 marca 2021

D

Układ zamknięty  


...
21:48, 07 marca 2021

towarzyszWPIS

Z relacji uczestnika wynika, że ten pan z wąsem chwalił się pisowskimi kolegami.
Powiedział, że nagrody ufundował przewodniczący rady miasta Grabowski i jego syn Grabowski.
Czy tobie "D" chodziło również o zamknięty układ pisowski?
Fajnie, że chcą trenować młodzież ale widać, że układ jest zamknięty na PIS.


...
09:07, 08 marca 2021

Cyklista

Śp Pan Kazimierz Górski to Wspaniały Człowiek,Wspaniały Trener  


...
12:01, 08 marca 2021

Kibic

Posłuchaj p.l.n.c.ie jak nie byłeś i niesłyszałeś to nie zmyślaj ,,wpisie,, zakichany. Kilkakrotnie było mówione i jest wyraznie napisane w artykule że patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołeka Pan Wojciech Zarzycki i ufundował puchary, a nagrodę specjalną w postaci pucharu Rady Miasta Pan Jerzy Grabowski.  I kręć więcej baranie wredny , bo widać że kręci cię zwykły fermęt jak pospolitą mendę.


...
12:16, 08 marca 2021

Kibic

Komputer zrobił błąd, : Radny Miasta Ostrołęki Pan Jerzy Grabowski.  Czy już zrozumiałe jest dla ,, towarzysza wpisa,, od siebie dodam g ł ą b a wrednie podstępnego. Powinieneś się cieszyć że coś pozytywnego się twoŕzy dla młodzieży, mieszkańców tego co raz bardziej spychanego na margines Miasta.


...
17:39, 08 marca 2021

Ro

Super impreza 😉


...
22:05, 08 marca 2021

Theo

Piękna impreza. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyścigu za tak liczne przybycie. Gratuluje zwycięzcom.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.