Memoriał Kazimierza Górskiego. Wyścig w hołdzie wielkiemu trenerowi [ZDJĘCIA]

Kolarstwo 11 marca 2022 1 Komentarz

Już po raz drugi w Teodorowie odbył się Memoriał Kazimierza Górskiego - wyścig kolarski poświęcony legendarnemu trenerowi, wychowawcy wielu pokoleń doskonałych kolarzy w naszym regionie. Rywalizacja toczyła się na trasie prowadzącej leśnymi ścieżkami z licznymi, krótkimi podjazdami. Wyścig zorganizował Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka.

fot. Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka

W kategorii żaków wśród dziewcząt najlepsza była Zuzanna Deptuła z KKK Kadzidło, a wśród chłopców jej klubowy kolega Oliwier Koczkodan. Dwa kolejne miejsca w rywalizacji chłopców zajęli zawodnicy z Piaseczna: Andrii Lysenko i Stanisław Szymański.

Wśród młodziczek wygrała Elżbieta Szymańska z Dazar Olimpic Piaseczno, wyprzedzając swoją klubową koleżankę Zofię Tokarewicz. Młodzicy: tu zwyciężył Konrad Biczyk z Piaseczna, drugi był Jakub Zera z KKK Kadzidło, a trzeci Bartłomiej Sobiech, również z KKK Kadzidło.

W rywalizacji pań open najlepsza okazała się Katarzyna Deptuła z KKK Kadzidło, wyprzedzając Marię Kamińską z KK 24h oraz Elżbietę Zerę z KKK Kadzidło. W rywalizacji mężczyzn wygrał Rafał Grabowski z Ostrołęki, drugi był Krystian Kalinowski z AGR Podlasie, a trzeci Julian Rogalskim reprezentujący Warszawski Klub Kolarski.

W klasyfikacji panów +55 pierwszy był Wiesław Podeszwa z KK 24h, a drugi Marek Karczewski (także KK 24h).

ZOBACZ WYNIKI (62,7 KB)

Patronatem wydarzenie objęli i nagrody ufundowali starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak i przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki. Specjalną nagrodę ufundowała również rodzina trenera Górskiego. Jedną z nagród wręczył radny miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.

Organizatorzy pragną podziękować właścicielowi gruntów leśnych, Karolowi Nardowskiemu z Teodorowa, za umożliwienie organizacji wyścigu.

Dzięki uprzejmości Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka możemy zaprezentować galerię zdjęć z tego wydarzenia.


Kazimierz Górski urodził się 3 sierpnia 1941 roku w Laskowcu. Był kolarzem, a następnie znakomitym trenerem kolarstwa. Jako zawodnik reprezentował kluby: LZS Ostrołęka, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka. W 1966 roku został trenerem kolarstwa w MZKS-ie. Był twórcą sukcesów kolarstwa w Ostrołęce. Wychował wielu znakomitych zawodników. Zmarł 5 marca 2020 roku, spoczywa na cmentarzu miejskim w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
18:28, 11 marca 2022

Gość

Właścicielem gruntów leśnych jest nie tylko Karol Nadrowski, ale wielu jeszcze mieszkańców Teodorowa.Po tych lasach jeździł Kazik Górski.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.