zdjecie 330
zdjecie 330

Memoriał Piotra Dobrzyńskiego: Trójka trzecia, Diament zwycięża

Piłka ręczna 13 września 2020 0 Komentarzy

Dwa dni ze szczypiorniakiem w wydaniu młodzieżowym - tak wyglądał Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w Ostrołęce. Bardzo dobrze spisały się zespoły gospodarzy. W sobotę Trójka zajęła trzecie miejsce, a w niedzielę Diament nie miał sobie równych.

Dwa dni ze szczypiorniakiem w wydaniu młodzieżowym - tak wyglądał Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w Ostrołęce. Bardzo dobrze spisały się zespoły gospodarzy. W sobotę Trójka zajęła trzecie miejsce, a w niedzielę Diament nie miał sobie równych.

W sobotę występowali chłopcy z rocznika 2006. Do rywalizacji stanęły ekipy MUKS 21 Płock, Nike Ciechanów, Trójka Ostrołęka (w grupie A) oraz Wisła Plock, Wilanovia Warszawa i Victoria Piaseczno (w grupie B). Zespół Trójki w fazie grupowej pokonał Nike Ciechanów 21:12 oraz przegrał z MUKS Płock 15:21. Ostrołęczanie tym samym zagrali o trzecie miejsce w turnieju z drugim zespołem grupy B - Wilanovią. Mecz zakończył się wygraną 23:22, co oznaczało, że gospodarze stanęli na trzecim miejscu podium. W "płockim finale" Wisła ograła MUKS 34:17.

W niedzielę oglądaliśmy zmagania rocznika 2007. W grupie A zagrali Diament Ostrołęka, Akademia Sportu Wesoła i MUKS 21 Płock. W grupie B - Wisła Płock, Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i Start Konin. Ostrołęczanie świetnie zaczęli turniej, wygrywając z Wesołą 32:15. W meczu z MUKS Płock też nie mieli sobie równych - zwyciężyli 23:13 i zameldowali się w finale.

Tam obejrzeć można było kolejny popis młodych piłkarzy ręcznych z Ostrołęki, którzy wygrali 22:13, odnosząc zwycięstwo w całym turnieju. Gratulacje należą się złotej drużynie oraz trenerowi Radosławowi Blochowi.

Klasyfikacja Memoriału Piotra Dobrzyńskiego:

Rocznik 2006 - 1. Wisła Płock, 2. MUKS Płock, 3. Trójka Ostrołęka, 4. Wilanovia Warszawa, 5. Nike Ciechanów, 6. Victoria Piaseczno;

Rocznik 2007 - 1. Diament Ostrołęka, 2. Wisła Płock, 3. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, 4. MUKS Płock, 5. Akademia Sportu Wesoła, 6. Start Konin;

Piotr Dobrzyński był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Prowadził piłkarki ręczne Trójki. Zmarł w marcu 2005 roku po ciężkiej chorobie nowotworowej. W pamięci wielu osób zapisał się jako wspaniały człowiek i sportowiec z krwi i kości, który nie poddał się do końca.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.