Memoriał w Nowej Wsi Wschodniej. W hołdzie Krystianowi Żyłko [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 03 lipca 2023 0 Komentarzy

Jak zawsze sołtys Nowej Wsi Wschodniej Tomasz Chrzanowski i jego ekipa stanęli na wysokości zadania i przygotował atrakcyjna ofertę integracyjną w swojej miejscowości. II turniej międzypokoleniowy piłki nożnej, e-turniej, akcja charytatywna, atrakcje dla dzieci i dorosłych, grill i wiele pyszności przygotowane przez miejscowe KGW.

II Nowowiejski Międzypokoleniowy Memoriał Sportowy odbył się w sobotę 1 lipca 2023 r. Wszystko to ku pamięci tragicznie zmarłego Krystiana Żyłko, który był związany z klubem piłkarskim ULKS Ołdaki.

Jak ulotne jest życie ludzkie to sentencja, którą warto przypominać młodym ludziom, bo zagrożeń podczas wakacji nie brakuje. Cieszmy się odpoczynkiem, ale dbajmy o bezpieczeństwo i dbajmy o siebie. Tak, więc grały drużyny mieszane i dorosły i nieletni i nawet płeć piękna, a wszystkich ekip było 6. Rywalizowali na murawie przy świetlicy wiejskiej na już II Nowowiejskim Międzypokoleniowym Memoriale Sportowym.

Po rozegraniu wszystkich spotkań każdy z każdym klasyfikacja końcowa ułożyła się następująco:

  • I – OSP Rozwory
  • II – SP Rozwory
  • III – FC Tartan
  • IV – Drwęcz
  • V – Nowa Wieś Wschodnia
  • VI – Zadymiarze

W tym samym czasie w świetlicy odbywał się odbywał się e-turniej na konsoli Nintendo Switch. Wszyscy chętni mogli rywalizować grając w grę „Ring Fit Adventure". Zdobyte punkty podliczono i wyłoniono następujących zwycięzców:

  • I – Amelia Małkowska
  • II – Radek Pędzich
  • III – Arek Dykciak

Pamiątkowe puchary najlepszym drużynom i e-sportowcom wręczył sołtys Tomasz Chrzanowski.

Do tego wszystkiego atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie tatuaży i twarzy, bański mydlane,a wszystko przez Agama Team przygotowane, nawet mini muzyczny koncert amatorski. Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego przeprowadził dzielnicowy st. asp. Janusz Kośnik z KMP Ostrołęka.

Był też akcent charytatywny. Uczestnicy festynu wsparli akcję "Po MOC dla Antosia Łukasika". Ten młody, dzielny zawodnik z protezą nogi grał w drużynie SP Rozwory. W trakcie finału odebrał puchar dla swojej drużyny.

Ta sportowa impreza to fajne wydarzenie i pomysł na wspólną integrację. Sołtys i jego mieszkańcy jak zawsze świetnie to wszystko przygotowali. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodziły z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś Wschodnia gmina Rzekuń.

Relację z wydarzenia przygotował Robert Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.