Mierzejewski: Jestem zadowolony z miejskiej dotacji

Sporty walki 12 lutego 2016 Komentarzy

Klub Victoria Ostrołęka w tym roku otrzymał od miasta pięć tysięcy złotych mniej niż w roku ubiegłym. Mimo tego, prezes klubu Bogusław Mierzejewski jest zadowolony z pozyskanych środków i zamierza je odpowiednio spożytkować. - Dziękujemy prezydentowi za wsparcie - mówi w rozmowie z naszym portalem.

Bogusław Mierzejewski (fot. eOstroleka.pl)W ubiegłym roku klub bokserski z Ostrołęki otrzymał 25 tysięcy złotych, w budżecie na 2016 rok zawarte zostało dla nich 20 tysięcy. Wydaje się, że kwota miejskiej dotacji może być kluczowa w przypadku małego klubu, szkolącego jedynie młodzież. Prezes Bogusław Mierzejewski uważa jednak, że z obecnej pomocy również można być zadowolonym.

- Wiem jak jest w innych miastach, niektóre takie kluby w ogóle nie dostają dotacji - mówi Mierzejewski - To normalna kwota, bo szkolimy dzieci. Wiadomo, że zawsze by było mało pieniędzy, ale na pewno damy sobie radę. Mamy wielu przyjaciół i jeżeli będzie taka potrzeba to również do nich zwrócimy się o pomoc. Myślę, że mogę być naprawdę zadowolony - dodaje.

UMKS Victoria Ostrołęka to zasłużony klub bokserski z naszego miasta. Wśród wychowanków pięściarstwa z Ostrołęki są m.in. bokserzy zawodowi, a także wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Niewykluczone także, że w tym roku jeden z młodych pięściarzy Victorii weźmie udział w Mistrzostwach Europy. Od wielu lat klubem zarządzał legendarny trener Mieczysław Mierzejewski, lecz po 36 latach pracy przeszedł na emeryturę, obecnie funkcję prezesa i trenera pełni jego syn - Bogusław. Więcej o sytuacji w ostrołęckim boksie przeczytacie jeszcze w tym miesiącu w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.