"Mikołajki na Sportowo". Akcja UKS Clan z motywem charytatywnym

Inne 19 grudnia 2020 0 Komentarzy

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną "Mikołajki na Sportowo", które w tym roku potrwały nieco dłużej. Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy sportowo – rekreacyjne na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce, których  zakończenie i podsumowanie odbyło się 17 grudnia 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym.

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną "Mikołajki na Sportowo", które w tym roku potrwały nieco dłużej. Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy sportowo – rekreacyjne na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce, których  zakończenie i podsumowanie odbyło się 17 grudnia 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym.

- Impreza przebiegała pod Patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulika. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób i podmiotów udało nam się zorganizować kolejną edycję imprezy, której celem była popularyzacja różnych form aktywności fizycznej,  promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, upamiętnienie 20 lat istnienia UKS Clan  w Ostrołęce, ale przede wszystkim zbiórka upominków Mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce - informuje UKS Clan.

Współorganizatorami i partnerami imprezy były: Miasto Ostrołęka i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Melvit S.A w Krukach, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce oraz media ostrołęckie, dzięki którym udało się zorganizować imprezę, która pozwoliła nas uwrażliwić i spojrzeć na potrzeby innych.

Czas na wyniki:

Podczas zakończenia akcji nagrodzono zwycięzców w przeprowadzanych konkursach: a między innymi w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej badającym 4 podstawowe cechy motoryczne: szybkość, wytrzymałość, skoczność i siłę ramion. W kategorii kobiet zwyciężyła Oliwia Prachniak uzyskując ogółem 230 pkt z dominująca cechą motoryczną wytrzymałościową uzyskując w niej 66 pkt, a w kategorii mężczyzn Miłosz Markowski, zdobywając ogółem 258 pkt a najwięcej punktów zdobył w próbie skocznościowej uzyskując 74 pkt. Nagrodzono tez zwycięzców w ośmiu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych  K/M w trzech kategoriach wiekowych (więcej na stronie organizatora) oraz pięcioro zawodników klubu wyróżniających się osiągnięciami sportowymi w 2020 roku: na etapie ogólnopolskim w biegach przełajowych na dystansie 3km – Oliwię Prachniak z Siarczej Łąki, na etapie wojewódzkim w biegu na 200m przez płotki – Malwinę Mróz z Kadzidła, dwóch złotych medalistów Mistrzostw Mazowsza – Natalię Zielińską z Czerwina w biegu na 2000 m z przeszkodami i Patryka Prusińskiego z Ostrołęki  w trójskoku oraz Miłosza Markowskiego  z Ostrołęki – zajmującego 2 miejsce w trójskoku i 7 miejsce na 400 metrów przez płotki na Mazowszu w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak również bardzo zaangażowanych w organizację imprez sportowych, których organizatorem był UKS Clan

- informuje UKS Clan Ostrołęka.

Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i hojności wspaniałych darczyńców udało nam zebrać wiele świątecznych podarunków, które  po zakończonej imprezie klub przekazał do  Domu Dziecka w Ostrołęce. Złożone podarki przyniosły wiele zadowolenia i wzruszenia. 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.