Mikołajki na sportowo w Ostrołęce. Był też cel nadrzędny (zdjęcia)

Inne 09 grudnia 2019 0 Komentarzy

6 grudnia w Hali Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyła się IX edycja akcji charytatywnej "Mikołajki na Sportowo" na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Ukrainie.Zawody licznie zgromadziły dzieci, młodzież i dorosłych z ostrołęckich szkół i przedszkoli oraz z terenu powiatu ostrołęckiego i nie tylko. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych: w biegu na 30m, 30m przez płotki, sztafecie 4x30m, pięcioskoku, pchnięcia kulą, zwisie na drążku, w koszykówce indywidualnej i w biegu na 1000 m). Zawody były też wspaniałą integracją. Dzięki wspaniałym kibicom tworzyła się niepowtarzalna atmosfera dla uczestniczących i rywalizujących ze sobą zawodników, również niepełnosprawnych.

Podczas imprezy można było również zmierzyć ciśnienie oraz zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowanej wielokrotnie przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Ostrołęce.

Zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowo rekreacyjnych wyróżniono dyplomami i skromnymi upominkami  w czterech kategoriach wiekowych, a przy tej okazji zawodników UKS Clan za osiągnięcia sportowe w roku 2019 oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych w ramach realizacji projektu finansowanego przez Prezydenta Ostrołęki oraz  programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Imprezę uroczyście otworzył wicedyrektor II LO Krzysztof Jankowski. Nagrody wręczali: wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, przewodniczący rady miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki oraz dyrektor MZOS-TiIT w Ostrołęce Jarosław Napiórkowski.

Nadrzędnym jednak celem imprezy była zbiórka upominków Mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz dla rodzin polskich mieszkających na Ukrainie. Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz  hojności naszych wspaniałych darczyńców udało się zebrać wiele świątecznych podarunków. Wśród hojnych darczyńców znaleźli się po raz kolejny uczniowie i nauczyciele SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z koordynatorem panią Joanną Popławską. Ofiarność dobrych ludzi sprawiła, że zebrane dary zostały przekazane dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce. Część darów zostanie przekazana dla rodzin Polaków mieszkających na Ukrainie, którym żyje się niezbyt dobrze. Ich sytuacja nie jest zadowalająca. Często słyszymy o niedostatkach żywnościowych, brakach w kulturze, oświacie, o wynarodowianych Polakach i postępującej degradacji resztek polskiego narodu na tych ziemiach. Nasi Rodacy na Kresach nierzadko myślą i tęsknią do swojej dawnej Ojczyzny, niekiedy nigdy nie widzianej. Dlatego każde spotkanie z przybyszem z Polski jest dla nich wielkim przeżyciem i wielkim wydarzeniem. Dzięki empatii i wrażliwości na innych możemy tworzyć wokół nas niepowtarzalną atmosferę. Pomagając innym możemy poczuć się lepiej, dajemy do zrozumienia, że nie są sami ze swoimi problemami. Dzięki temu pogłębiają się relacje między ludźmi, rodzi się specjalna więź.    

- Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tak szczytnej akcji: uczestnikom, współorganizatorom, partnerom, sponsorom, wspaniałym kibicom i darczyńcom  bardzo dziękujemy - podkreślają organizatorzy.

Organizatorem tej szczytnej akcji był UKS Clan wraz ze społecznością II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce we współpracy z  Miastem Ostrołęka, Starostwem Powiatowym w Ostrołęce, NSZZ Solidarność POiW Region Mazowsze Oddział  w  Ostrołęce, Sklepem sportowym Decathlon w Ostrołęce, Miejskim Zarządem Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Radą Osiedla Stare Miasto i Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.