Mikołajkowy Puchar Sprintu w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Pływanie 11 grudnia 2016 Komentarzy

Za nami druga edycja Mikołajkowego Pucharu Sprintu w Ostrołęce. W parku wodnym Aquarium zaprezentowało się blisko 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a gośćmi specjalnymi zawodów byli olimpijczycy z Rio de Janeiro.

Zaczniemy właśnie od gości, którzy od początku pojawienia się w parku wodnym w Ostrołęce byli oblegani przez młodych pływaków. Anna Dowgiert, Kacper Majchrzak i Marcin Stolarski udowodnili, że znakomicie porozumiewają się z dziećmi i widać było, że są dla nich wielkim autorytetem. Każdy chciał mieć zdjęcie z olimpijczykiem lub jego autograf. Pojawienie się tak uznanych w Polsce pływaków na tych zawodach z pewnością podniosło rangę wydarzenia.

Spośród reprezentantów 25 klubów najlepsi okazali się pływacy Jagiellonki Warszawa. Klub ten zdobył łącznie 29 medali, z czego aż 15 złotych, i wygrał klasyfikację medalową. Na drugim miejscu znalazł się MKS Piaseczno z największą liczbą medali - aż 33, a na trzecim MKP Warszawianka z 17 medalami.

Dziesięć krążków trafiło do Squatiny Ostrołęka, klub-gospodarz zajął piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Medale zdobywali Jakub Bieżuński, Paulina Bieżuńska, Oliwia Charewicz, Weronika Jankowska, Maciej Romanowski i Kamil Szporak. Inny z ostrołęckich klubów - UKS Piątka - ukończył klasyfikację medalową na 22. miejscu z trzema medalami - dwoma Natalii Skórzewskiej i jednym Niny Bagińskiej. W tabeli progresji zawodników zwyciężyła ekipa UKS Żolibórz Warszawa, gospodarze - Squatina Ostrołęka - uplasowali się na miejscu trzecim z progresją na poziomie 108 procent.

Szczegółowe wyniki znajdziecie w serwisie Megatiming. Organizatorem zawodów był klub Squatina Ostrołęka. Patronat honorowy nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Patronat medialny nad Mikołajkowym Pucharem Sprintu sprawował serwis eOstroleka.pl. Zapraszamy do galerii zdjęć.