Mikołajkowy Wielobój Atletyczny w SP 10. Poznaj zwycięzców (zdjęcia)

Inne 09 grudnia 2019 6 Komentarzy

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce ciężarowcy klubu UKS Atleta wraz z nauczycielami wychowania fizycznego tej szkoły przeprowadzili II Mikołajkowy Wielobój Atletyczny pod patronatem przewodniczącego rady miasta Ostrołęki pana Wojciecha Zarzyckiego. Zobacz, kto zwyciężył.

Rozgrywany był w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych – bieg wahadłowy 4x10m, skłony (siady) z leżenia tyłem, rzut piłką lekarską za siebie i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego – rwanie sztangi na technikę (liczyła się tylko jakość wykonania). Do rywalizacji zgłosiło się 18 dziewcząt a przystąpiło 15 z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych, a chłopców wzięło udział 34 z klas szóstych, siódmych i ósmych.

15 dziewcząt rywalizowało o podium klas piątych t, szóstych i siódmych w połączeniu z ósmymi (połączeni z powodu małej liczby zgłoszonych). Chłopcy rywalizowali o podium najlepszych klas szóstych, siódmych i ósmych. W walkę o podium klas szóstych włączył się jeden uczeń klasy piątej i jeden uczeń klasy czwartej.

• W klasach piątych zwyciężyła Urszula Zalewska z klasy Vi wyprzedzając swoje koleżanki z klasy Julię Wysocką i Nikolę Zakrzewską.
  • Wśród szóstoklasistek najlepszą okazała się Gabriela Zapust - VIc, drugie miejsce zajęła Maja Kulesza z VIb, trzeci stopień podium przypadł Hannie Zalewskiej z VIf.
  • W drużynie połączonych klas siódmych i ósmych na najwyższym podium stanęła Alicja Mrozek z klasy VIIe, druga była Aleksandra Tyborowska z VIIIe, a brązowy medal Oliwia Dudziec z VIIIc.
  • W klasach szóstych zwycięzcą został Gabriel Bieniek z VId, srebro wywalczył najmłodszy w zawodach Kacper Mróz z SP Obierwia, a trzecie miejsce zajął Michał Ciak z klasy VIb.
  • Dominik Borowiecki z VIId to najlepszy wieloboista z klas siódmych, drugie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Wysockiemu z klasy VIId a trzecie jego koledze z klasy Szymonowi Turskiemu.
  • Wśród ósmoklasistów najlepszym okazał się Kacper Zaczkowski z VIIIc, srebro wywalczył Maciej Grzyb z VIIIe, na trzecim stopniu podium stanął Dominik Późniewski z VIIIc.
  • Najlepszą zawodniczką II Wieloboju Atletycznego została Gabriela Zapust z klasy VIc. Należy zaznaczyć, iż Gabrysia zdobyła 309 pkt. co jest największą liczbą punktów wśród wszystkich uczestników tego wieloboju. Ona też odebrała puchar najlepszej zawodniczki turnieju. Natomiast puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Dominikowi Borowieckiemu z klasy VIId, który zgromadził 295 punktów.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody oraz puchary, a każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz został obdarowany mikołajkową czekoladą.

- Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom wf tej szkoły z panem Jakubem Borkowskim na czele, Radosławowi Bloch i Radosławowi Żebrowskiemu za sędziowanie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Na rzecz wieloboju wielką pracę wykonali: tata Kacpra Mroza, sympatyk Atlety pan Robert Niedzwiecki i pan Zenon Grądzki trener Atlety były ciężarowiec, za co składamy im serdeczne podziękowania - informują organizatorzy.