zdjecie 9942

Miliony z samorządu Mazowsza na obiekty sportowe. Rusza nabór wniosków

Inne 21 lutego 2020 1 Komentarz

10 milionów złotych samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Nabór do tegorocznej edycji ruszy 24 lutego i potrwa do 16 marca. Dzięki tym środkom, w ubiegłym roku udało się wybudować aż 69 obiektów.

10 milionów złotych samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Nabór do tegorocznej edycji ruszy 24 lutego i potrwa do 16 marca. Dzięki tym środkom, w ubiegłym roku udało się wybudować aż 69 obiektów.

To program, który powstał w 2018 roku i jest odpowiedzią na zgłaszane przez gminy i powiaty zapotrzebowanie na remonty aktualnych lub utworzenie nowych obiektów sportowych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, samorządy będą mogły ubiegać się o wsparcie na budowę boisk, skateparków, placów rekreacyjno-sportowych czy torów sportowych i pumptracków.
 
Mieszkańcy mniejszych miejscowości potrzebują miejsc, w których mogliby aktywnie spędzać czas. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom po raz kolejny uruchamiamy program, który wspomoże budowę nowych boisk czy skate parków. Do tej pory dofinansowanych zostało już blisko 200 obiektów. Dzięki tym miejscom zadbamy nie tylko o lepszą kondycję mieszkańców Mazowsza, ale przede wszystkim o ich zdrowie – podkreśla Mirosław Augustyniak radny województwa mazowieckiego.
 
Do tej kwestii na wczorajszej konferencji prasowej w Ostrołęce odniosła się też Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.
 
- Projekt bardzo ważny, dofinansowanie do 200 tysięcy złotych. Ta kwota dofinansowania do 200 tysięcy jest bardzo znacząca. W ubiegłym roku powstało 69 takich obiektów sportowych dzięki naszym środkom - poinformowała.
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:05, 23 lutego 2020

Gość

Łukasz Kulik, Arkadiusz Dobkowski, Maciej Kleczkowski - ci panowie powinni to pilnie przeczytać! Na razie w kwestii obiektów sportowych śpią!  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.