Mińsk Mazowiecki szczęśliwy dla Squatiny [ZDJĘCIA]

Pływanie 12 maja 2015 Komentarzy

W niedzielę 10 maja reprezentacja klubu wzięła udział w V Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Reprezentacja klubu wystartowała w licznym, choć niepełnym 24-osobowym składzie. Nie przeszkodziło im to jednak w osiągnięciu dobrych wyników.

Dwa złote medale zdobyła niezawodna Maria Murawska - na 100m stylem dowolnym i grzbietowym. Najlepsze wyniki według punktacji FINA dały Marysi zwycięstwo w klasyfikacji dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej IV rundy oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu V Grand Prix.

Warto wspomnieć, że przed tygodniem Marysia wzięła udział w Grand Prix Piaseczna o Puchar Prezesa PKOL. Treningowy start w czterech wyścigach na 100 metrów stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym przyniósł Marysi czteryzłote medale oraz puchar dla najlepszej zawodniczki.

W Mińsku Mazowieckim, w roczniku 2005, bardzo dobrze zaprezentowali się: Martyna Werpachowska - brązowy medal na 25 m stylem klasycznym i 6. miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz Olaf Napiórkowski, który był piąty na 25 m stylem klasycznym i szósty na 50 m stylem dowolnym. Filip Radecki, startując z zawodnikami o rok starszymi, był 6. na 25 m stylem klasycznym, gdzie w swoim roczniku zajął 2. miejsce, a na 50 m stylem dowolnym był trzeci. Kamil Szporak w swoim roczniku zajął trzecie miejsce na 25m stylem klasycznym, a zaledwie ośmioletni Maja Wołosz i Jakub Bieżuński w swoim roczniku zajęli 2. i 3. miejsce również w stylu klasycznym.

Reprezentacja klubu wystartowała w składzie: Marysia Murawska, Marysia Łach, Zuzanna Kowalska, Ola Wójcik, Małgorzata Mrozek, Ala Mrozek, Klara Radecka, Ola Grochocka, Maja Wołosz, Patrycja Marcińczyk, Natalia Nowicka ,Martyna Werpachowska, Jan Białobrzeski, Jakub Bieżuński, Dominik Borowiecki, Mateusz Jankowski, Dawid Kędziora, Franek Lewandowski, Kamil Mieczkowski, Olaf Napiórkowski, Filip Radecki, Kamil Szporak, Antek Wawrzyński, Maciej Wilkowski.