Mistrzostwa Europy Kadetek: Polska lepsza od Słowenii

Siatkówka 30 marca 2013 Komentarzy

Reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2 w meczu Mistrzostw Europy Kadetek w siatkówce, które rozgrywane są w Serbii i w Czarnogórze. Dobry występ zanotowała wychowanka Nike Ostrołęka, Paulina Bałdyga.

Mecz został rozegrany w czarnogórskiej miejscowości Bar w obecności 300 widzów. Pierwszego seta zdominowały Polki, prowadząc od początku do końca partii. W drugim secie role się odwróciły, to Słowenki były lepsze, już na początku seta wychodząc na prowadzenie 2:8 i stopniowo je powiększając. Wysoko wygrana druga partia pozytywnie wpłynęła na rywalki biało-czerwonych. W trzeciej odsłonie ponownie przez cały okres seta lepsze były siatkarki znad Morza Adriatyckiego.

Polki przegrywały 1:2, lecz nie dały za wygraną mimo prowadzenia Słowenek w czwartym secie już 6:8. Podopieczne Grzegorza Kosatki wyszły na prowadzenie i wytrzymały presję, utrzymując ją do końca. Kibice czekali na tie-break.

Ten był bardzo wyrównany. Przy stanie 10:9, Polki zdobyły dwa punkty z rzędu, odskakując rywalkom na trzy "oczka". Ta przewaga okazała się kluczowa. Tie-break został wygrany 15:12 a cały mecz 3:2.

Cały mecz w biało-czerwonych barwach grała rozgrywająca Paulina Bałdyga, pochodząca z Ostrołęki - wychowanka miejscowego OTPS Nike. Paulina zaliczyła dobry występ zdobywając dwa punkty, obydwa po skutecznych blokach.

Polska - Słowenia 3:2 (25:19, 12:25, 22:25, 25:20, 15:12)

POLSKA: Bałdyga, Smarzek, Śmieszek, Moskwa, Damaske, Nowakowska (libero) oraz Grzelak, Piśla, Antosiewicz, Szczygieł