Mistrzostwa Europy w kabaddi. Starosta ostrołęcki: Życzę sportowej, dobrej rywalizacji

Inne 27 października 2021 1 Komentarz

Na Cyprze odbędą się wkrótce Mistrzostwa Europy w kabaddi. To dyscyplina, która zyskuje popularność także na Kurpiach. Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł życzy kadrze narodowej powodzenia, tym bardziej, że w składzie znalazło się trzech zawodników Kabaddi Kurpie.

Na Cyprze odbędą się wkrótce Mistrzostwa Europy w kabaddi. To dyscyplina, która zyskuje popularność także na Kurpiach. Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł życzy kadrze narodowej powodzenia, tym bardziej, że w składzie znalazło się trzech zawodników Kabaddi Kurpie.

Kabaddi. Jak się w to gra?

Kabaddi to zespołowa gra indyjska, znana od około 4 tysięcy lat. Jeden z najpopularniejszych sportów w Indiach. Jakie są zasady gry? Tu oddajemy głos jednej z internetowych encyklopedii:

W grze biorą udział dwie drużyny złożone z 10–12 zawodników, z czego na boisku występuje po 7 z każdej drużyny. W zależności od odmiany rozgrywka odbywa się w kole o średnicy 23–24,5 m bądź na boisku prostokątnym o wymiarach 12,5x10 m (mężczyźni) i 11x8 m (kobiety). Czas gry wynosi 2x20 minut lub do wyeliminowania wszystkich zawodników jednej z drużyn. Gra polega na tym, aby zawodnik drużyny atakującej sahi przedostał się do kręgu tworzonego przez drużynę przeciwną, krzycząc cały czas słowo „kabaddi”. Jeżeli mu się to uda, musi w ciągu 30 sekund lub w odmianach ludowych w czasie jednego oddechu dotknąć przynajmniej jednego zawodnika drużyny broniącej, a następnie powrócić do swojej drużyny. Zawodnicy dotknięci są eliminowani z gry. Zadaniem drużyny broniącej jest wykluczenie sahi poprzez uniemożliwienie mu w ciągu 30 sekund (jednego oddechu) powrotu do własnego zespołu. Drużyny naprzemiennie wysyłają kolejnych sahi. Walka toczy się bez ekwipunku i jest nadzorowana przez dwóch sędziów.

Warto również obejrzeć nasz film z Lelisa, pokazujący zasady gry:

Mistrzostwa Europy

Na Cyprze odbędą się Mistrzostwa Europy w kabaddi i nie może tam zabraknąć reprezentacji Polski. Udział naszej kadry w tej imprezie zauważa także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który zapewnia o wspieraniu biało-czerwonych: "Życzę, żeby obronili tytuł mistrza Europy i życzę sportowej, dobrej rywalizacji. Trzymamy kciuki za naszych zawodników".


fot. Facebook @Kabaddi Poland

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
20:18, 27 października 2021

😂

W czym????
A to po jakiemu, po kurpiowsku, łowicku ...

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.