Mistrzostwa Mazowsza LZS: Dobre wyniki ciężarowców UKS Atleta

Inne 04 sierpnia 2020 1 Komentarz

Niedziela 2 sierpnia 2020 w Siedlcach była dniem rywalizacji o mistrza województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. O prymat najlepszego rywalizowały dziewczęta i chłopcy z roczników 2003 do 2007.

Niedziela 2 sierpnia 2020 w Siedlcach była dniem rywalizacji o mistrza województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. O prymat najlepszego rywalizowały dziewczęta i chłopcy z roczników 2003 do 2007.

Ostrołękę reprezentowała 13-letnia Oliwia Janczewska w kategorii wagowej 49 kg i 16-letni Dawid Osowiecki w kategorii +102 kg. Dla naszej najmłodszej zawodniczki prowadzonej przez swojego tatę, a zarazem prezesa klubu UKS Atleta Ostrołęka Karola Janczewskiego, był to pierwszy start na pomoście ciężarowym.

zdjecie

Oliwia zaliczyła 5 na 6 możliwych podejść. Wyrwała 26 kg a podrzuciła 27 kg a dwuboju uzyskała 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

Dawid zaliczył wszystkie 6 podejść. W pierwszym boju (rwanie) dwuboju olimpijskiego wyrwał 60 kg i tym samym poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg co też stało się jego życiówką wyższą o 10 kg. Tym razem w dwuboju zgromadził 130 kg a wynik uzyskany 14 lipca br. poprawił aż o 22 kilogramy. Ten wynik pozwolił Dawidowi stanąć na najwyższym stopniu podium dla najlepszych ciężarowców z klubów LZS. UKS Atleta z dwójką zawodników uplasował się na trzecim miejscu wśród mazowieckich klubów LZS.

zdjecie

Cieszymy się z bardzo udanego startu naszych zawodników. Teraz szlifujemy technikę i przygotowujemy się do Mistrzostw Polski KZ LZS za dwa tygodnie w Zamościu

- podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
19:10, 04 sierpnia 2020

TADEUSZ STOLARCZYK

DOBRA PRACA Z MLODZIEZA DAJE DOBRE EFEKTY W PRZYSZLOSCI. BRAWO WLADEK.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.