Mistrzostwa Mazowsza: Młodziczki Nike ze srebrnym medalem

Siatkówka 14 marca 2013 Komentarzy

W dniach 9-10 marca w Warszawie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza młodziczek z udziałem Nike Ostrołęka. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego przywiozły ze stolicy kraju srebrny medal. Przed siatkarkami Nike jeszcze w marcu kolejne poważne wyzwanie: turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski.

"Srebrna" drużyna Nike Ostrołęka

W warszawskim turnieju wzięły udział ekipy: MOS Wola Warszawa (gospodarze), Rosario Lubowidz, Legionovia Legionowo i Nike Ostrołęka.

Pierwsze spotkanie ostrołęczanki zagrały z ekipą, która gościła rywali w hali przy ul. Rogalińskiej. Siatkarki MOS Wola Warszawa w pierwszym secie minimalnie zwyciężyły 25:23. W drugiej partii po zaciętej końcówce lepsze były już ostrołęczanki, wygrywając 22:25. O losach meczu zadecydował tie-break, który wygrany został przez ekipę gospodyń 15:13. Nike rozpoczęło więc turniej od porażki.
Drugi mecz to pojedynek z Legionovią Legionowo. Pierwsza odsłona nie zapowiadała sukcesu – zawodniczki z Legionowa zdecydowanie wygrały 16:25. Drugi set wyglądał już dużo lepiej, podopieczne Dariusza Werpachowskiego uporządkowały grę i wygrały do 16. Ostrołęczanki poszły za ciosem i wygrały trzeciego seta 15:7 a cały mecz 2:1.

Niedzielny mecz z Rosario Lubowidz dał ostateczną odpowiedź na pytanie które miejsce zajmie ostrołęcka ekipa w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Faworytem była ekipa z Lubowidza, lecz ostrołęczanki sprawiły dużą niespodziankę. Pierwszą partię wygrały 26:24, drugą 25:18 i w całym meczu zwyciężyły 2:0. Taki wynik dał Nike drugie miejsce, czyli srebrny medal Mistrzostw Mazowsza.

Skład Nike: Paulina Niedźwiecka- kapitan,  Michalina Liszewska,  Aleksandra Piersa,  Magdalena Piersa, Kaja Kędzierska, Klaudia Jadczak,  Julia Surowiecka,  Katarzyna Majewska,  Kinga Radzka,  Natalia Ossowska,  Paulina Trzcińska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Rosario Lubowidz – 5 pkt
2. Nike Ostrołęka – 5 pkt
3. MOS Wola Warszawa – 4 pkt
4. Legionovia Legionowo – 4 pkt

Młode siatkarki Nike zagrają w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 23-24 marca w Łodzi. Rywalkami ostrołęczanek będą zawodniczki klubów Dziewiątka Łódź, Piątka Sandomierz i TPS II Lublin.