Mistrzostwa Mazowsza U16. Dobry występ ciężarowców UKS Atleta

Inne 22 września 2020 0 Komentarzy

W sobotę 19 września, na ciechanowskim pomoście w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 16 startowała trójka zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Dla dwójki z nich - Aleksandra Płodziszewskiego i Wiktora Krukowskiego był to debiut, jeśli chodzi o zawody w podnoszeniu ciężarów.

Olek Płodziszewski zaliczył rwanie bardzo udanie. W trzech próbach zaliczył bez przeszkód 40,45 i 50 kg. Niestety w podrzucie zabrakło już sił. Olek zaliczył pierwsze podejście, czyli 50 kg, jednak drugie - 55 kg spalił przez dociśnięcie sztangi. Trzecia próba skończyła się tak samo i ostatecznie skończył z wynikiem 100 kg w dwuboju. Aleksander startował w kategorii wagowej do 81 kg, w której zajął 1. miejsce

Wiktor Krukowski zaczął rwanie, podobnie jak jego kolega, od 40kg i wyrwał je bezproblemowo. Kolejne 43kg również nie stanowiły wyzwania. W trzecim podejściu zaatakował 47kg, które wyrwał, jednak nie udało się już wstać, wobec czego ta próba została niezaliczona. W podrzucie zaś zaliczył kolejno 50,53 i 57kg. W dwuboju również zyskał 100 kg. Zajął siódme miejsce w swojej kategorii wagowej (89kg)

Trzeci zawodnik, Dawid Osowiecki, zaliczył wszystkie sześć podejść - 55, 60 i 65 kg w rwaniu oraz 67, 73 oraz 76 kg w podrzucie, pobijając tym samym swoje rekordy życiowe. W dwuboju uzyskał ostatecznie 141 kg. Zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej (+102kg).

Zawodnicy spisali się świetnie. Zarówno debiutanci, jak i Dawid, który kolejny raz podniósł sobie poprzeczkę. Na zawodach uczestniczyli w towarzystwie trenera Jakuba Borkowskiego oraz trenera Zenona Grądzkiego