Mistrzostwa Mazowsza: Udany turniej w Ostrołęce. Tytuł dla Pragi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 stycznia 2022 0 Komentarzy

Drużyna MUKS Praga Warszawa zwyciężyła w Halowych Mistrzostwach Mazowsza młodziczek U13 w piłce nożnej. Turniej, który wspólnie zorganizowali MZPN i klub Jantar Ostrołęka, odbył się w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Gospodynie grały ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zakończyły rywalizację na fazie grupowej.

W grupie A triumfowała MUKS Praga Warszawa z dorobkiem 10 punktów. Kolejne miejsce zajęła ekipa Legia Soccer Schools (9 pkt) i to te dwie drużyny awansowały do półfinału. Kolejne zespoły pożegnały się z rywalizacją po fazie grupowej - były to Powiślanka Lipsko (4 pkt), UKS Mazovia (3 pkt) i Diamonds Academy II (2 pkt).

Grupa B - tu zwyciężyła drużyna Diamonds Academy z dorobkiem 10 punktów. Na drugim miejscu znalazł się zespół Sportowej Czwórki Radom (7 pkt). Na fazie grupowej turniej zakończyły zespoły UKS Mundialito (6 pkt), Jantar Ostrołęka (4 pkt) i Ząbkovia Ząbki (1 pkt).

Gospodynie - piłkarki Jantaru Ostrołęka - przegrały z Diamonds Academy 0:1, ze Sportową Czwórką Radom 1:2, a także zremisowały z Ząbkovią 0:0 i pokonały 1:0 UKS Mundialito. Niestety, do wyjścia z grupy to nie wystarczyło.

Półfinały - tu również było ciekawie. Praga Warszawa wygrała ze Sportową Czwórką Radom 3:0, z kolei zawodniczki Diamonds Academy aż 5:1 ograły warszawską Legię. W meczu o brązowy medal Legionistki pokonały natomiast ekipę z Radomia 3:1.

W finale zmierzyły się piłkarki Pragi Warszawa i Diamonds Academy. Ekipa Pragi zwyciężyła 2:1 i może o sobie dumnie powiedzieć: Mistrzynie Mazowsza! Puchary i medale wręczył Tomasz Mrozek, członek zarządu i szef komisji ds. piłkarstwa kobiecego MZPN.