Mistrzostwa Mazowsza. W grze najmłodsze siatkarki

Siatkówka 29 marca 2022 1 Komentarz

To były kolejne intensywne turnieje w ramach Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce. Zawodniczki Nike Ostrołęka rywalizowały w czwórkach, trójkach i dwójkach.

fot. Nike Ostrołęka

Czwórki: Dziewczęta z pierwszej drużyny Nike (Amelia Sokołowska, Julia Golan, Zuzanna Siudek i Amelia Bednarczyk) zdecydowanie zwyciężyły w II lidze i awansowały do I ligi. Drużyna Nike II (Martyna Pajka, Łucja Jankowska, Agnieszka Aleksandrowicz i Emilia Kwiatkowska), mimo wygranej w 3 z 5 spotkań nie awansowała z V do IV ligi, zdecydowały o tym małe punkty. Zawodniczki z Nike III (Maja Marcinkowska, Blanka Parzych, Wanessa Zyśk i Gabrysia Żebrowska) walczyły dzielnie, ale zwyciężyły tylko w jednym spotkaniu i zanotowały spadek do ósmej ligi. Trenerem czwórek jest Mirosław Górka.

Trójki: w ramach II turnieju eliminacyjnego Kinder Joy of Moving grały także zawodniczki pod wodzą trener Joanny Kurpiewskiej.

  • Nike 1: Patrycja Zielonka, Karolina Jędrzejczyk, Zuzanna Podbielska - 3 zwycięstwa i 2 porażki;
  • Nike 2: Aleksandra Gałka, Aleksandra Węckowicz, Wiktoria Łaniewska - 2 zwycięstwa i 3 porażki;
  • Nike 3: Marcelina Tomczak, Maria Kossakowska, Amelia Gnatowska, Michalina Zalewska - 4 zwycięstwa i 1 porażka;
  • Nike 4: Anna Choroszewska, Aleksandra Zubrzycka, Paulina Kościelska, Sabina Cimer - 1 zwycięstwo i 4 porażki;
  • Nike 5: Aleksandra Obrębska, Izabela Samsel, Lena Dymerska, Zuzanna Maciak - 5 porażek.
 

Dwójki: Drużyna Nike I (Anna Gwiazda i Dominika Malanowska) wygrała jeden z siedmiu meczów w II lidze i spadła z II do III ligi. Ekipa Nike II, czyli Lena Glinka i Łucja Wiktorek, wygrały wszystkie spotkania w VIII lidze i awansowały do ligi VII. Marysia Suchecka i Alicja Staszewska, czyli Nike III, grały w siódmej lidze, ale zagrają w ósmej - w tym turnieju wygrały dwa na siedem spotkań. Zespoły Nike IV (Anna Siudek, Dobromiła Napiórkowska, Zuzanna Żebrowska), Nike V (Zuzanna Lipka, Zofia Rychlicka i Zuzanna Gniazdowska) i Nike VII (Maja Rogalska i Aleksandra Ryłowicz) odnotowały awanse do wyższej ligi. Trenerem dwójek jest Sylwia Gałka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:09, 29 marca 2022

Natalia

Uzupełnię informację - zespół czwórek Nike I awansując do 1 ligi zapewnił sobie awans do półfinałów mistrzostw Mazowsza. Nawet gdyby przegrały wszystkie mecze na najbliższym turnieju, nikt im go nie odbierze, bo zyskają 90 pkt w rankingu za samą grę w 1 lidze. Co najmniej 8 miejsce w rozgrywkach mają gwarantowane. Gratulacje i życzenia awansu do turnieju finałowego, na który stać dziewczyny, ale trzeba na niego zapracować na treningach i w sparingach. Tych sparingów z dobrymi zespołami też wam życzę, bo są potrzebne do sukcesów.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.