Mistrzostwa Ostrołęki: Siatkarze z I LO najlepsi w mieście [ZDJĘCIA]

Siatkówka 22 marca 2013 Komentarzy

Siatkarze I Liceum Ogólnokształcącego okazali się najlepsi w rozgrywanych 16 i 20 marca Mistrzostwach Ostrołęki szkół średnich w piłce siatkowej mężczyzn. W finale zwycięzcy pokonali odwiecznych rywali - II Liceum Ogólnokształcące 2:1.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły średnie. Poziom zawodów był wysoki, gdyż prawie każda drużyna miała w swoich szeregach zawodników z przeszłością w grupach młodzieżowych ostrołęckich klubów.

Pierwsza faza rozgrywek została zdominowana przez późniejszych finalistów. Siatkarze I LO wygrali pierwszą grupę, w drugiej najlepsi okazali się zawodnicy ze szkoły mieszczącej się naprzeciwko.

Drużyny, które zajęły miejsca 3-4 w swoich grupach przystąpiły do rywalizacji pucharowej o lokaty 5-8 w całym turnieju. W pierwszym spotkaniu ZSZ nr 1 pokonało ZSZ nr 2 wynikiem 2:1. Drugi mecz nie odbył się, siatkarze II SLO nie stawili się do gry i walkower przyznany został ekipie ZSZ nr 4. Piąte miejsce zdobyli siatkarze z popularnej "Metalówki" (ZSZ nr 1), pokonując ZSZ nr 4 po trzech setach walki. Siódma lokata przypadła ZSZ nr 2. '

W półfinałach nie zawiedli faworyci. I LO pokonało ZSZ nr 3, II LO zwyciężyło III LO. Obie ekipy bez straty seta w całym turnieju przystępowały do finału.

Wcześniej jednak został rozegrany mecz o trzecie miejsce. Emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem III Liceum Ogólnokształcącego, które wygrało z ZSZ nr 3 2:1. Mecz był bardzo wyrównany i kibice życzyli sobie podobnego finału. Nie zawiedli się...

Finał dostarczył wielu emocji. Pierwszą partię wygrali siatkarze I LO 25:17. W drugim secie lepsi byli rywale zza miedzy, zwyciężając 22:25. O wyniku meczu i o mistrzostwie decydowała partia trzecia. Lepsi okazali się siatkarze z najstarszego ostrołęckiego ogólniaka i przy wyniku 15:9 mogli fetować zdobycie pucharu.

Mecze o miejsce 5-8
ZSZ nr 1      - ZSZ Nr 2        2:1 (25:18; 23:25; 15:7)
II S LO        - ZSZ Nr 4        0:2 v.o