Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS. Udany start OKLA Ostrołęka

Lekkoatletyka 01 września 2020 0 Komentarzy

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki ma powody do zadowolenia po tym, jak reprezentanci OKLA dobrze wypadli podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Ciechanowie.

Już pierwszego dnia zawodów w Ciechanowie zawodnicy OKLA pokazali klasę. W konkursie skoku wzwyż U18 srebro wynikiem 195 cm wywalczył Sebastian Moszczyński - podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza.

Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów nie mieli sobie równych w konkurencjach rzutowych. Na najwyższym stopniu podium w pchnięciu kulą U23 stanął Damian Niedźwiecki - 15.45m, Oskar Żebrowski w tym samym konkursie osiągnął wynik 14.17m i wywalczył brązowy medal. W rzucie dyskiem kobiet U23 srebro zdobyła Magdalena Olszewska - 39.03 m W konkursie rzutu dyskiem U18, Karolina Grzeszczyk poprawiła swój rekord życiowy - 36.82 m i uplasowała się na trzecim miejscu.

Odrobinę szczęścia zabrakło Julii Mroczkowskiej, która po zaciętej rywalizacji w rzucie dyskiem U20 zajęła najmniej lubiane przez sportowców - 4. miejsce (36.03 m)

Kolejne medale i nowe rekordy życiowe padły łupem zawodników OKLA podczas drugiego dnia rywalizacji. Na najwyższym stopniu podium w rzucie dyskiem U23 stanął Damian Niedźwiecki, który rezultatem 47,48m poprawił rekord życiowy. Oskar Żebrowski w tym samym konkursie osiągnął wynik 42.18m i wywalczył brązowy medal. W konkurencji pchnięcia kulą U18 Patrycja Przybysz zajęła trzecie miejsce -12.80m (rekord życiowy) Wszyscy medaliści są zawodnikami prowadzonymi przez trenerów Kasię i Konrada Szusterów.

Z bardzo dobrej strony w biegu na 400m przez płotki U18 zaprezentowała się Kornelia Szymczyk. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego ustanowiła nowy rekord życiowy 66,51s i zajęła piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zajął 10. miejsce w klasyfikacji punktowej i 12. miejsce w klasyfikacji medalowej na 104 kluby.