Mistrzostwa Polski w Kabaddi Halowym. Już w sobotę w Ostrołęce

Inne 10 marca 2022 1 Komentarz

Już w najbliższą sobotę w hali im. Arkadiusz Gołasia w Ostrołęce odbędą się II Mistrzostwa Polski w Kabaddi Halowym. Początek rywalizacji w samo południe.

W każdej z drużyn będzie można zobaczyć zawodników-reprezentantów Polski, którzy w październiku 2021r. na Cyprze, po raz czwarty zdobyli tytuł Mistrza Europy! Wśród występujących będzie drużyna Kabaddi Kurpie reprezentująca nasz region, która jest aktualnym wicemistrzem Polski w Kabaddi Plażowym.

Poza widowiskową grą na najwyższym poziomie będzie można również obejrzeć pokaz karate w wykonaniu Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin oraz pokazy Ostrołęckiego Klubu Cheerleaderek „Pasja” m.in. najmłodszej grupy dziewczynek „Little Stars”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka (licytacje na żywo) na leczenie Zuzi Berezy.

Kabaddi. Jak się w to gra?

Kabaddi to zespołowa gra indyjska, znana od około 4 tysięcy lat. Jeden z najpopularniejszych sportów w Indiach. Jakie są zasady gry? Tu oddajemy głos jednej z internetowych encyklopedii:

W grze biorą udział dwie drużyny złożone z 10–12 zawodników, z czego na boisku występuje po 7 z każdej drużyny. W zależności od odmiany rozgrywka odbywa się w kole o średnicy 23–24,5 m bądź na boisku prostokątnym o wymiarach 12,5x10 m (mężczyźni) i 11x8 m (kobiety). Czas gry wynosi 2x20 minut lub do wyeliminowania wszystkich zawodników jednej z drużyn. Gra polega na tym, aby zawodnik drużyny atakującej sahi przedostał się do kręgu tworzonego przez drużynę przeciwną, krzycząc cały czas słowo „kabaddi”. Jeżeli mu się to uda, musi w ciągu 30 sekund lub w odmianach ludowych w czasie jednego oddechu dotknąć przynajmniej jednego zawodnika drużyny broniącej, a następnie powrócić do swojej drużyny. Zawodnicy dotknięci są eliminowani z gry. Zadaniem drużyny broniącej jest wykluczenie sahi poprzez uniemożliwienie mu w ciągu 30 sekund (jednego oddechu) powrotu do własnego zespołu. Drużyny naprzemiennie wysyłają kolejnych sahi. Walka toczy się bez ekwipunku i jest nadzorowana przez dwóch sędziów.

Warto również obejrzeć nasz film z Lelisa, pokazujący zasady gry:

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:01, 10 marca 2022

Marcin

O której godzinie się zaczyna

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.